Charles Leclerc bude mít nového závodního inženýra

Charles Leclerc bude mít nového závodního inženýra

Ferrari dnes oznámilo, že Charles Leclerc bude mít nového závodního inženýra. Xaviho Marcose, se kterým pracoval od svého přestupu do Ferrari, již neuslyšíme ani na příští Velké ceně v Imole.

Španěl Xavi Marcos byl Leclercovým parťákem již od jeho začátků ve Ferrari v roce 2019. Spolu během sto osmi závodů získali pět vítězství, dvacet tři pole positions a třicet tři pódií. Nyní se však jeho role v italské stáji bude měnit.

Nahradí jej Bryan Bozzi, který ve Ferrari pracuje již deset let a s Leclercem pracoval jako jeho výkonnostní inženýr. Toto duo svou první velkou cenu odjede již v Imole.

V prohlášení stojí: „Scuderia Ferrari HP oznamuje, že od pondělí 13. května přinese Xavi Marcos své cenné zkušenosti získané jako závodní inženýr týmu formule 1 do vývoje dalších důležitých programů společnosti.“

„Scuderia Ferrari HP oznamuje, že Bryan Bozzi, který s týmem pracoval po deset let a nyní jako výkonostní inženýr Charlese Leclerca, nyní převezme roli závodního inženýra, a to již příští víkend na Velké ceně Emilia Romagna v Imole.“

Sdílejte na:
Zavřít