Hodiny, kačírky, technické problémy: Chaotický čtvrtek patřil Vettelovi

Hodiny, kačírky, technické problémy: Chaotický čtvrtek patřil Vettelovi

Nejrychlejším mužem čtvrtečního testu byl Sebastian Vettel na Ferrari. Mercedes naopak potkaly problémy, Lewis Hamilton musel svůj vůz odstavit přímo na trati.

Na jezdce čekala v úvodu předposledního dne barcelonských testů výzva v podání vlhké trati. Jako první vyjel na závodní trať Esteban Ocon, který nasadil přechodné pneumatiky.

Mokrá trať měla za následek několik výletů mimo trať, kačírkem se proletěl například Nicholas Latifi.

První slicky nasadil Max Verstappen, který se opět roztočil v poslední zatáčce. Poslední úsek trati Holanďanovi v letošních testech nesvědčí, už několikrát zde skončil v hodinách.

Ve čtvrté zatáčce pak havaroval Antonio Giovinazzi. S poškozenou alfou dojel do boxů, nejvíce to schytalo zadní křídlo. Na trati zavlály červené vlajky. Mimo trať vyjel i Valtteri Bottas, ten se ale bariéře vyhnul.

Další červené vlajky způsobil Max Verstappen, který se v páté zatáčce zahrabal do kačírku.

Ke konci dopolední části zajížděl Sebastian Vettel řadu rychlých časů, bez problémů se to ale neobešlo. V komplikované páté zatáčce se roztočil a vjel do kačírku. Na trati zavlály další červené vlajky, tentokrát kvůli štěrku.

Mercedes se během předposledního dne trápil. Lewis Hamilton dokázal odjet pouhých 14 kol, než byl kvůli mechanické závadě donucen odstavit vůz na trati. Později bylo potvrzeno, že se jednalo o problém s tlakem oleje. Šestinásobný šampion se na trať nevrátil a obsadil poslední 13. příčku.

Nejrychlejší čas dne zajel Sebastian Vettel na Ferrari. Velmi rychlé kolo se povedlo i Pierru Gaslymu na AlphaTauri, třetí místo získal Lance Stroll na „růžovém mercedesu“.

Nejvíce kol odkroužil Williams, kterému se povedlo dostat na hranici 160 kol. Nejméně toho odjel Mercedes, duo Lewis Hamilton a Valtteri Bottas absolvovalo jen 61 kol.

Zítra jdeme do finále předsezónních testů, týmy tak dostanou poslední osmihodinovou příležitost vyzkoušet vychytávky a vyladit svůj monopost. Další šanci totiž dostanou až během pátečních tréninků v Melbourne. GP Austrálie se koná již za dva týdny.

Sdílejte na:
Zavřít