Chandhok očekává lepší výsledky již v Austrálii

Chandhok očekává lepší výsledky již v Austrálii

Indický závodník ve službách stáje HTR se přiznal, že na australské trati Melbourne doufá v lepší hydraulické vlastnosti vozu. Zároveň ale přiznal, že výkony vozu by se měli zlepšit.

Po obtížném debutu při Velké ceně Bahrajnu, kdy se Karun Chandhok ve svém voze HRT poprvé svezl až v kvalifikačních jízdách, neměl příliš štěstí ani v samotném závodě, protože jen po několika kolech po havárii odstoupil. Mechanici vozu se snaží i nadále pracovat na zlepšení vlastností celého auta, ovšem nalézt dosavadní problémy monopostu není jednoduchý úkol.

Na voze samozřejmě i nadále velmi intenzivně pracujeme,“ přiznal pro britský Autosport Chandhok. V průběhu závodního víkendu v Bahrajnu jsem na svém monopostu shledal několik problému s hydraulikou auta. Oproti vozu Bruna Senny to byl opravdu rapidní rozdíl. Věříme ale, že se nám tyto problémy podaří do další Velké ceny v Austrálii vyřešit a budeme opět o něco konkurenceschopnější.“

Jak stáj již před startem letošní sezóny potvrdila, několik nadcházejících závodů je pro tým „testovací“ období. Pravá sezóna začne pro HRT až počátkem závodů v Evropě. I cíle pro závod v Melbourne jsou stejné jako v Bahrajnu. Stáj by ráda viděla oba svém monoposty pod šachovnicovou vlajkou.

Chandhok také doufá, že mechanici jeho stáje nebudou muset pracovat v průběhu závodního víkendu tolik času, jako tomu bylo v Sakhiru, kdy se ani v během noci v garáži Hispania Racing Teamu nikdo nezastavil. „Situace v Bahrajnu pro nás byla opravdu velmi složitá,“ potvrdil Ind. Doufejme, že v průběhu nadcházejícího závodního víkendu již mechanici naší stáje nebudou muset pracovat čtyřicet hodin v kuse. Rozhodně to ale pro nás bude další náročný víkend,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít