Chandhok bude testovat pro GP2

Chandhok bude testovat pro GP2

Indický závodník Karun Chandhok ještě nemá stoprocentně zajištěnou závodní sedačku ve Formuli 1 pro příští ročník, nyní se však rozhodl testovat pro svého bývalého zaměstnavatele.

Pilot stáje Hispania se tento víkend připojí k pilotům GP2 a bude testovat na okruhu v Abú Dhabí pro týmy Ocean Racing Technology a Coloni  Motorsport. Stáj HRT zatím nepotvrdila ani jednoho závodníka pro příští ročník, nicméně Chandhok se brání tomu, že by měl v GP2 zůstat déle než na dny určené pro testování.

Chlapci z obou týmů jsou pro mne velmi dobrými přáteli a jsem jim opravdu vděčný za to, co pro mě udělali po dobu celé mé kariéry. Nadcházející testy nebudou zaměřené na zajetí co nejrychlejších kol, ale spíše nasbírání důležitých dat pro oba týmy, které mohu díky svým zkušenostem z Formule 1 poskytnout,“ řekl Chandhok pro britský Autosport.

I taková příprava mi může nesmírně pomoci před nadcházejícím ročníkem Formule 1, nejen že mám tu příležitost testovat na okruhu, se kterým nemám příliš mnoho zkušeností, mohu navíc pomoci lidem, kteří mi v mojí kariéře také pomohli,“ řekl dále indický závodník. Karun Chandhok v letošním ročníku jezdit pro stáj HRT a jeho stájovým kolegou byl převážně Bruno Senna, ani jeden z nich však bodový zisk nezaznamenal.

Sdílejte na:
Zavřít