Bývalý šampion F1 si nemyslí, že se Ricciardo někdy vrátí

Bývalý šampion F1 si nemyslí, že se Ricciardo někdy vrátí

Mistr světa formule 1 Alan Jones, který v roce 1980 získal titul s týmem Williams, nevěří, že by se Daniel Ricciardo měl ještě někdy vrátit zpátky na startovní rošt.

Ricciardo opustil McLaren na konci sezony 2022 poté, co s týmem zažil několik těžkých let. Australan byl v určitou dobu považován za jednoho z nejlepších jezdců na startovním roštu a pověstné byly především jeho předjížděcí schopnosti, které se staly symbolem jeho působení v Red Bullu.

Následně po dvou letech strávených v Renaultu přešel Ricciardo v roce 2021 do McLarenu, ale měl potíže konkurovat týmovému kolegovi Landu Norrisovi.

Na konci loňského roku se vrátil do Red Bullu, kde plní roli rezervního jezdce, nicméně se vyjádřil, že bude hledat způsob, jak být v sezoně 2024 zpátky na trati. Ale Jones si nemyslí, že má Ricciardo šanci na návrat.

„Nemyslím si, že by měl šanci jezdit za Red Bull, pokud se dvěma současným jezdcům něco nestane. Nezdá se mi, že by se měl zúčastnit velké ceny. Nakonec stejně asi neexistuje žádný důvod, proč by Red Bull nepodepsal Péreze a Maxe si na dlouhou dobu pojistil,“ řekl Jones pro Herald Sun.

„Ani ve Ferrari se mi nezdá, že by měl někdo odejít, takže zkrátka nevidím, kam by mohl jít. Nemyslím si, že se vrátí zpátky do formule 1. Každý je šťastný, když se mu daří, a je nešťastné, že jeho výkony z nějakého důvodu klesly. Myslím si, že ani on sám neví proč. Podle mě se prostě věnoval aktivitám mimo formuli 1 až příliš mnoho, ale to je můj názor.“

Ricciardo by se měl vrátit do padoku tento víkend na Velkou cenu Austrálie, kde se vůbec poprvé v této sezoně objeví v Red Bullu na závodním víkendu.

 

Sdílejte na:
Zavřít