Bylo to prostě mega kolo, raduje se Hülkenberg

Bylo to prostě mega kolo, raduje se Hülkenberg

Nico Hülkenberg se dnes kvalifikoval na okruhu bratří Rodriguezových na pěkném pátém místě. Zanechal za sebou dokonce obě Ferrari, i když jen s minimálním rozdílem.

Němcův čas byl bezesporu velkým překvapením. Díky kolu v hodnotě 1:19.330 překonal šestého Räikkönena o nepatrné čtyři setiny sekundy, jeho krajan Vettel na něj ztrácel dalších pět tisícin.

„Vůz se v průběhu kvalifikace stále zlepšoval, protože čím větší množství gumy na trati bylo, tím se zvyšoval grip. Není to místo o slabém přítlaku, ale protože leží tak vysoko, tak vám to tak prostě přijde. Vývoj podmínek na trati nám očividně hrál do karet a vyvážení auta se také zlepšovalo, takže se zvyšovala i naše rychlost,“ popsal šťastný devětadvacetiletý pilot, jemuž se kvalifikace opravdu podařila, a pokračoval: „Asi jsme odvedli dobrou práci při pochopení pneumatik, takže jsme je mohli dostat do správného pracovního okna. Moje první kolo ve třetí části kvalifikace bylo prostě mega! Nemyslím si, že jsem z auta mohl vymáčknout ještě víc. Celkově to byla dobrá kvalifikace.“

Tento rok měl již v několika závodech pořádnou smůlu, a to když kvůli kolizi nedokončil ani úvodní kolo. Posledně se mu to stalo v Austinu poté, co v prvním kole utrpěl jeho vůz velká poškození a byl nucen odstoupit.

„Člověk musí dávat pozor na startu pořád. Každý start má jinou dynamiku. Jednoduše se snažíte to nějak projet. Minulý víkend to bylo samozřejmě zklamání, ale také to nebyla moje chyba. Proto si myslím, že zítra to všechno proběhne hladce. Minulý rok to také nekrachlo, proto si s tím nedělám starosti,“ uvedl Hülkenberg, který má před sebou poslední tři závody v kokpitu Force Indie.

Sdílejte na:
Zavřít