Byl neférový? Jsme bojovníci a respektujeme se, zastává se Hamiltona Rosberg

Byl neférový? Jsme bojovníci a respektujeme se, zastává se Hamiltona Rosberg

Nico Rosberg se stal mistrem, ale o zábavu a následnou horlivou diskuzi se postaral jeho týmový parťák Lewis Hamilton. Němec parťákovo taktizování vzal sportovně. Prý ho chápe a jejich vzájemný respekt s tím nevyprchal.

Brit se postaral v závěru závodu o zpestření a následnou horlivou diskuzi mezi tábory obou jezdců. Dostalo se mu také kritiky z úst soupeřů, ale i lidí pohybujících se v paddocku.

Trojnásobný mistr světa udával tempo, ale ne tak, aby všem ujel a budoval si náskok. Udělal přesný opak. Jel pomalu, aby se pole smrsklo a získal tak alespoň teoretickou šanci na to, že se před Rosberga protlačí jezdci jedoucí za ním. Hamiltonovi tato taktika skoro vyšla. Ke konci se přiřítil za vedoucí dvojici hladový Sebastian Vettel s Maxem Verstappenem za zády. Němec ve Ferrari ale naštěstí pro rodáka z Wiesbadenu nenašel ten správný recept, jak se dostat před něj.

Britovy manýry se ale vůbec nezamlouvaly jeho týmu a do vysílačky dostal příkaz přímo od svého šéfa Toto Wolffa, ať kouká zrychlit. Ten to ale vesele ignoroval a ve svém taktizování pokračoval.

Dva dny po zisku titulu se Rosberg k tomuto tématu v rozhovoru pro britskou televizi BBC vrátil a překvapivě se svého kolegy zastal: „Z principu jeden druhého respektujeme, protože jsme dřív byli přátelé, a tak to zůstalo. Člověk může jeho perspektivu pochopit, protože jako jezdci jsme bojovníci, a on chtěl udělat všechno možné pro to, aby získal titul.“

Když Lewis aplikoval na trati svou taktiku, tak členům týmu mírně ztuhla krev v žilách, protože se báli, aby nedošlo ke vzájemné kolizi. Ačkoliv se Wolff dokázal vžít do Hamiltonovy kůže, tak nevyloučil, že nebude nějakým způsobem potrestán.

„Viděli jsme, že je vítězství v závodě v ohrožení. Poslední tři roky podřizujeme vše triumfu v závodě. Anarchie nefunguje,“ vysvětlil Rakušan.

V britských médiích se objevily vzápětí divoké spekulace o tom, že bude Hamilton suspendován. Wolff byl na vážkách i v úterý na akci Petronasu a konečný verdikt neprozradil: „Chápu to, byl to jeho instinkt. Ale ještě jsem se nerozhodl. Nechte nás to prodiskutovat později. Dneska tu jde o Nica.“

Rosberg se Hamiltona sice zastal, ale dokáže pochopit i pohled Mercedesu, protože s nimi pracuje už nějaký ten čas a ví, že jsou v rámci stáje určitá pravidla. „Poněvadž podle těchto pravidel pracujeme už tři roky,“ Udělal by to samé i on? „Tuhle diskuzi můžeme vynechat. Je to příliš hypotetické. A je to něco, co je minulostí,“ uzavřel novopečený mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít