Byl jsem v jiné dimenzi, prozradil rekordman Hamilton

Byl jsem v jiné dimenzi, prozradil rekordman Hamilton

Lewis Hamilton zvítězil ve Španělsku dominantním způsobem. Když byl na svůj výkon dotázán, prozradil, že se cítil během závodu jako v jiné dimenzi. Dokonalé vítězství mu pomohlo navýšit náskok ve vedení šampionátu na druhého Verstappena.

Lewis Hamilton vedl po startu z pole position od startu do cíle. Před druhým Verstappenem si vyjel náskok 20 sekund.

Max Verstappen je v poháru jezdců stále na druhém místě, na vedoucího Hamiltona ale ztrácí po šesti závodech 37 bodů.

Poslední závod se Mercedesu nevydařil dle představ – nyní si ale převážně Hamilton vedl o poznání lépe. Dokonce se dostal „do jiné dimenze“, málem si nevšiml ani cílové vlajky.

„Byl jsem v jiné dimenzi. Jako bych byl úplně někde jinde, bylo to hodně dobré,“ prozradil po závodě šestinásobný mistr světa. „Celý tým odvedl skvělou práci. Bože, bylo to dokonalé!“

„Byli jsme tím překvapení, jelikož jsme se celou dobu trápili s pneumatikami. Dnes se mi s nimi ale dařilo dobře pracovat.“

„Zkušenosti z minulého víkendu nám v cestě za tímto výsledkem hodně pomohly.“

„Nevěděl jsem, že to bylo poslední kolo. Až takhle soustředěný jsem byl. Chtěl jsem jet dál.“

Mercedes se obával, že se bude s pneumatikami trápit úplně stejně jako před týdnem na Silverstonu. Teplota trati dosahovala 50 stupňů Celsia.

Opak byl ale pravdou – Hamilton byl schopen dokonce prodloužit svůj první stint o několik kol. Dokonce chvíli uvažoval o jediné zastávce v boxech.

„Před závodem jsem hodně studoval naší strategii,“ vysvětlil vítěz španělského závodu. „Řekl jsem si, že život svých pneumatik dokážu prodloužit. Dokonce jsem uvažoval o jedné zastávce, ale nakonec byla naše strategie přeci jen ta správná.“

„Na konci jsem nemusel riskovat na měkké sadě. Měl jsem čerstvou středně tvrdou sadu, která byla podle mého názoru nejlepší.“

„Chtěl bych převelice poděkovat všem klukům doma v továrně, protože vím, že to mají v těchto časech těžké. Chtěl bych poděkovat všem na světě, jelikož se nezastavili a pokračují dál.“

Lewis Hamilton překonal Schumacherův rekord

Šestinásobný mistr světa při VC 70. výročí F1 vyrovnal Michaela Schumachera v počtu získaných pódiových umístění. Ve Španělsku si rekord uzmul čistě pro sebe – ve své síni slávy má už 156 trofejí.

Lze předpokládat, že ještě v letošní sezóně překoná Hamilton i rekord v počtu vítězství. Britský závodník si sedminásobného mistra světa nesmírně váží a cítí se poctěn, když jej lidé s německou legendou porovnávají.

„Michael byl neskutečný atlet a závodník. Vždy cítím extrémní pokoru a poctu, když mě k němu lidé přirovnávají,“ prozradil Hamilton.

  1. vítězství, kterým by vyrovnal Michaela Schumachera, může získat Hamilton nejdříve na domácí půdě Ferrari v Mugellu. Pokud jej ale chce překonat, bude si muset počkat minimálně do ruského Soči.
Sdílejte na:
Zavřít