Button se příští rok 24-hodinovky Le Mans nezúčastní

Button se příští rok 24-hodinovky Le Mans nezúčastní

Jenson Button přiznal, že do prestižního závodu v Le Mans nenastoupí, ale poohlíží se po účasti v jiných závodních sériích, jako je například Super-GT.

Button má před sebou poslední závod v kokpitu McLarenu a pro příští rok uvolnil své místo vedle Fernanda Alonsa mladému Belgičanovi Stoffelu Vandoornovi. Ale i přes to zůstává Brit s týmem i nadále. S McLarenem podepsal dvouletou smlouvu a bude působit jako třetí jezdec a jejich velvyslanec.

Ačkoliv nikde není napsáno, že by šestatřicetiletý pilot nemohl v jiných závodních sériích nastoupit za jiný tým než za Hondu, tak on sám by rád zůstal Hondě věrný.

„Nemyslím si, že jsem zavázaný k tomu, abych se posadil do jednoho ze spřátelených sporťáků Hondy, ale samozřejmě se to nabízí. Není to vytesáno do kamene, ale jsem si jistý, že by to Honda viděla nerada, kdybych nastoupil za konkurenta, což je pochopitelné. Každopádně to chápu.“

Jedna z prvních sérií, která se nabízí, je prestižní 24-hodinovka Le Mans, které se zúčastnil nejeden jezdec Formule 1.

„Je to příklad. Příští rok ale v Le Mans nebudu, protože se k tomu nenaskytl ten správný okamžik. Ale doufám, že se to v budoucnosti stane,“ prozradil mistr světa z roku 2009, který ale nevylučuje, že se objeví v jiných závodech. Zálusk má například na japonské Super-GT nebo rallycross. „Možná se připojím k závodu 1000 km v Suzuce ve třídě Super-GT. Bylo by fajn, kdyby to vyšlo. Nehledě na to, že bych mohl absolvovat závody rallycrossu v Americe a stejně tak testování v dalších sériích. Je tu spousta možností. Jen se musím rozhodnout, kolik toho chci absolvovat.“

Sdílejte na:
Zavřít