Buemi penalizován za incident s Heidfeldem

Buemi penalizován za incident s Heidfeldem

Švýcarský závodník bude za dnešní incident s Nickem Heidfeldem potrestán odsunem na startovním roštu Velké ceny Maďarska o pět příček dozadu.

Pilot stáje Toro Rosso se do křížku s pravidly nedostal tento závodní víkend poprvé, po kvalifikaci na Velkou cenu Německa byl totiž penalizován kvůli nesrovnalostem s palivovou hmotou v jeho monopostu. I v závodě se ale Sébastien Buemi dostal do problémů, hned v úvodu závodu totiž došlo ke kolizi s Nickem Heidfeldem, který kvůli tomu musel ze závodu odstoupit. Švýcar bude potrestán dodatečně, příští týden v Maďarsku si ke své kvalifikační pozici přičte odsun o pět míst.

„Vše se sehrálo strašně rychle, Nicka jsem neviděl a než jsem stačil něco udělat, došlo ke kontaktu,“ vysvětloval po závodě Buemi. „Trest samozřejmě přijímám, jen mě mrzí, že si následky ponesu i do nadcházejícího závodního víkendu.“

Nick Heidfeld dostal v průběhu závodu trest ‚stop and go‘ za incident s Paulem di Restou, ovšem k jeho odpykání se v průběhu závodu nedostal, několik kol na to totiž došlo k onomu incidentu mezi německým závodníkem a právě Buemim. Švýcar nedělní Grand Prix dokončil na patnáctém místě, přičemž stejně jako většina ostatních pilotů ztratil na lídra závodu celé kolo.

Sdílejte na:
Zavřít