Bude Mick Schumacher příští rok v Sauberu?

Bude Mick Schumacher příští rok v Sauberu?

Mick Schumacher a návrat do formule 1? Momentálně tato možnost vypadá nereálně, ale rozhodně se nejedná o nemožnou věc. Ve světě F1 se šušká, že by německý závodník mohl patřit k favoritům na sedačku v Sauberu pro příští sezónu.

Německý závodník strávil ve formuli 1 dvě sezóny, během kterých si připsal 43 startů. Bodovat se mu podařilo pouze ve dvou závodech, když dojel osmý v rámci Velké ceny Velké Británie v roce 2022, ihned v dalším závodě na rakouském Red Bull Ringu vybojoval šestou pozici.

Schumacher skončil ve formuli 1 po sezóně 2022, když dal Haas přednost zkušeným jezdcům v podobě Magnussena s Hülkenbergem. Mladý Němec se tak domluvil s Mercedesem a stal se rezervním jezdcem německého týmu.

V rámci závodního víkendu v Monze poskytl rozhovor Sky Germany, kde promluvil o své aktuální situaci. „Pořád na tom pracuji, čas trochu hraje proti mně, ale nakonec vlastně musím vyčkat,“ přiznal Schumacher.

Na příští ročník jsou zatím oficiálně volná čtyři místa. Obě sedačky má volné AlphaTauri, jedno volné místo hlásí Williams a AlfaRomeo. A právě sedačka Sauberu by mohla být pro Scumachera cílem. Kuan-jü Čou sice odvádí solidní výkony, ale co se šíře sponzorů týče, není to žádná sláva.

Novinář Joe Saward proto věří, že by Sauber mohl mít zájem o Micka Schumachera, který přiláká mnoho sponzorů. „Jediná reálná možnost, kterou vidím, je, že se tým pokusí získat nějaké peníze z Německa za Micka Schumachera. Je jasné, že v Mercedesu nemá žádnou budoucnost, kromě toho, že je to usměvavá tvář se slavným jménem,“ přiznal Saward. „Využití Schumachera by se mohlo líbit Audi, ale dá se předpokládat, že až tato firma v roce 2026 konečně vstoupí do F1, bude chtít mít někoho lepšího než Micka.“

Na adresu čtyřiadvacetiletého jezdce se vyjádřil i několikanásobný mistr světa Sebastian Vettel. „Situace je v současné době obtížná. Nejspíš je dostupná jen jedna sedačka a v tuto chvíli je obtížné se do ní dostat. Ale vždycky je tu nějaká možnost. Myslím, že je důležité, aby to pro něj příští rok určitým způsobem pokračovalo a aby dál pracoval na své druhé šanci. Z německého pohledu je to zásadní, protože je nejen velkým mladým talentem, ale v současné době možná i jediným.“

Dříve se spekulovalo, že by mohl Schumacher nahradit Logana Sargeanta ve Williamsu, Američan totiž ve své nováčkovské sezóně zatím nezapsal ani jedno umístění na bodech. Saward však tuto možnost zamítl: „Williams to možná ještě neoznámil, ale rozhodně neplánuje Sargeanta vyměnit.“

Sdílejte na:
Zavřít