Brundle: Red Bull Verstappena uklidnil hrozbou sesazení zpět do Toro Rossa

Brundle: Red Bull Verstappena uklidnil hrozbou sesazení zpět do Toro Rossa

Max Verstappen od VC Španělska reprezentuje Red Bull. Od té doby se několikrát dostal na trati do sporných situací, za které byl následně ostře kritizován. Brundle tvrdí, že Holaďanovi následně Red Bull pohrozil tím, že by se mu mohlo stát to samé co Daniilu Kvyatovi.

Verstappen se v poslední Velké ceně, která se jela na okruhu v Sepangu ukázal ve vynikajícím světle, když po vypadnutí Hamiltona svedl strhující a férový boj kolo na kolo o vedení se svým stájovým kolegou Danielem Ricciardem.

Tímto výkonem neudělal dojem jen na šéfa rakouského týmu Christiana Hornera, ale také na bývalého pilota a současného experta pro Sky Sport F1 Martina Brundleho.

„Ano, v Red Bullu ho očividně dokázali trochu zklidnit. Nevím, co mu bylo řečeno, ale zapůsobilo to. Po jeho zkušenostech s Kimim Räikkönenem z Maďarska a Belgie se trochu uklidnil. Vzchopil se a vrátil se do hry,“ uvedl Brundle.

Ačkoliv 57 letý Brit nebyl přímo u toho, tak má za to, že za uklidněním devatenáctiletého pilota stojí mimo jiné to, že mu tým pohrozil, že ho sesadí do juniorky Red Bullu: „Verstappen ví, že se musí chovat dobře. Proto si jsem jistý, že mu v Red Bullu také pohrozili tím, že by ho mohli v případě nouze degradovat do zázemí Toro Rossa, když by to bylo třeba. Jsem si jistý, že to tým spolu s jezdcem probíral. Tyto informace vezmeme v potaz a také u toho pomohla slova Verstappenova otce Jose Verstappena, který ohodnotil činy svého syna velmi přísně. Možná měl během duelu (s Ricciardem) slova svého otce v uších. Jisté je jedno: Vyzrál dobře.“

„Vypadá to, že má Mercedes opět pravého soupeře – možná nejen pro Stříbrné šípy, ale také pro všechny, které Formule 1 baví, je to samozřejmě pozitivní. Poprvé v éře hybridů to vypadá, že se může rozložení sil na špici změnit. Soupeři Mercedes dohání a není garantováno, že Mercedes dojede do cíle jako první,“ uzavřel Brundle.

Sdílejte na:
Zavřít