Brown vyhrožuje odchodem McLarenu

Brown vyhrožuje odchodem McLarenu

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown říká, že by se stáj z Wokingu mohla v případě „finančně nerealizovatelných“ nových pravidel s Formulí 1 rozloučit.

Formule 1 bez McLarenu. I takový scénář je podle výkonného ředitele týmu Zaka Browna možností. Podle Američana by totiž stáj z Wokingu mohla královnu motorsportu opustit v případě, že by od sezony 2021 došlo k zavedení „finančně nerealizovatelných“ pravidel, která by týmu neumožila férový a konkurenceschopný boj.

„Pokud tomu tak nebude, museli bychom skutečně zvažovat naši pozici ve F1. Lidé to smetou ze stolu s tím, že jde o vyjednávací taktiku. Toto ale musí být fiskálně zodpovědný a konkurenceschopný tým a pokud nebudeme mít pocit, že nás nová pravidla do této situace dostanou, museli bychom posoudit naše působení ve F1,“ uvedl Brown pro britský Guardian.

Kalifornskému rodákovi se rovněž nezamlouvá současná pozice Ferrari jakožto nejvíce finančně odměňovaného týmu.

„Všichni souhlasíme s tím, že je Ferrari největší jméno a mělo by tak být odměňováno, ale ne na takové úrovni jako v současnosti. Takové peníze byste neměli dávat do závodění.“

Zasedání Strategické skupiny (Mercedes, Ferrari, Red Bull, Renault, McLaren a Williams), kde FIA předloží kompletní návrh změn, je na programu již dnes. Finální podoba nových pravidel by pak měla být známa do června. Brown věří, že konečný výsledek bude pozitivní.

„Je to vyjednávání. Jsem ale optimistický, že F1 udělá správné věci, se kterými bude souhlasit všech deset týmů a že od roku 2021 budeme mít mnohem lepší a více vyrovnanou Formuli 1.“

Součástí královny motorsportu je McLaren již od roku 1966, přičemž během svého působení si připsal na své konto 182 vyhraných velkých cen, 12 jezdeckých a 8 týmových titulů.

Sdílejte na:
Zavřít