Brown: Kalendář se 23 závody je pro naše lidi brutální

Brown: Kalendář se 23 závody je pro naše lidi brutální

Formule 1 navzdory koronavirové pandemii pokračuje s rozšiřováním počtu závodů. Týmy se tak ocitají v bodě, kdy jejich zaměstnanci jsou téměř na pokraji svých sil.

Současný kalendář nabízí opravdu velmi nabitý počet závodů. To se neblaze promítá do nálady týmů, které jsou na pokraji svých sil, zejména v oblasti personálu.

Minulý měsíc šéf formule 1 Stefano Domenicali prohlásil, že je možné, že se v budoucnu zavede rotační princip závodů. Tím pádem se ulehčí zaměstnancům a formule 1 tak bude moci navštívit nové destinace.

S tímto návrhem souhlasí i Zak Brown, který myšlenku rotačního kalendáře podporuje. Sport samotný tím může získat i větší exklzivitu.

Chtěl bych se dostat do bodu, kdy zavedeme rotační systém,“ řekl Brown.

Jak již bylo řečeno, myslím, že při sestavování harmonogramu je třeba vzít v úvahu dvě věci. Nejdůležitější jsou vaši lidé. Kalendář s 23 závody je opravdu brutální.

Jako druhá věc je určitá vzácnost. Když se podíváte na NFL, tak myslím, že je zde 16 zápasů základní části a tři nebo čtyři play-off. Olympiáda je masově populární, a to je každé čtyři roky.

V našem světě by bylo ideální přibližně 20 závodů. Lidé by si pak řekli, že některý závod se pojede pouze jednou za dva roky. To by určitě dodalo sportu exkluzivitu,“ dodává Brown.

Sdílejte na:
Zavřít