Brazilská pole position pro Hamiltona, mezi ním a Rosbergem pouhá desetina!

Brazilská pole position pro Hamiltona, mezi ním a Rosbergem pouhá desetina!

Piloti Mercedesu si to rozdávali v boji o pole position do poslední vteřiny kvalifikace, při čemž se nakonec radoval Lewis Hamilton, ale rozestup mezi ním a druhým Nicem Rosbergem je nepatrný. Red Bull s Ferrari velmi vyrovnané výkony. Solidně se předvedl i Romain Grosjean s Fernandem Alonsem.

Jezdci ihned nastoupili na nejměkčí specifikaci, která je pro okruh v Interlagosu přístupná. První časy jsme zaregistrovali až po čtyřech minutách, kdy postavil odrazový můstek pro ostatní Hamilton s kolem v hodnotě 1:11.511. Následoval ho týmový kolega a současný lídr šampionátu Rosberg, který na něj mírně ztrácel, v závěsu byl Räikkönen, Verstappen, Ricciardo a další.

Na začátku to nevypadalo dobře se Sebastianem Vettelem, na jehož voze tým identifikoval problém s brzdami, ale naštěstí pro Němce to jeho parta mechaniků stihla vyřešit včas a mohl se připojit do akce k ostatním jezdcům. Díky této překážce se na chvíli ocitl v odstupové zóně spolu s Wehrleinem, Oconem, Nasrem, Ericssonem a Magnussenem. Němec se nakonec zachránil a postoupil dále. Zatímco se McLaren Alonsa nacházel okolo desátého místa, tak Jenson Button se se svým vozem trápil, vyrobil několik chyb a do druhé části ho dotlačit nedokázal. Nepostoupil tedy Button, Magnussen oba Manory a Saubery.

Ve druhé části jezdci nezaháleli a ihned se vydali na trať a laťku opět nastavil Hamilton, který byl ještě o něco málo rychlejší než v úvodní části. Rosberg se zlepšil a na Brita ztrácel už jen desetinu. Za duem z Mercedesu se to pořádně bilo. Vettel se svým Ferrari rozdělil Verstappena s Ricciardem a za Australana se zařadilo druhé Ferrari Räikkönena. V úplném závěru hlásil Grosjean drobné kapky deště, ale ve finále z toho nic nebylo, ale za to v posledních sekundách svedlo bitku o postup do nejlepší desítky několik jezdců. Štěstěna se tentokrát neusmála na jedenáctého Bottase, Guttiéreze, Massu, Kvyata, Sainze a Palmera.

Ani v poslední dvanáctiminutovce nenašel Hamilton přemožitele, ačkoliv byl Rosberg opravdu blízko. V interním duelu Red Bullu vynikal po celou kvalifikaci Verstappen, ze kterého si udělali sendvičovou náplň piloti Ferrari, třetí Räikkönen a pátý Vettel. Němce následoval Ricciardo, velmi solidní kolo zajel sedmý Grosjean, za kterého se zařadili Hülkenberg s Pérezem a nejlepší desítku uzavřel Alonso.

Podrobnosti připravujeme…

Sdílejte na:
Zavřít