Brawn: Je nepravděpodobné, že kvalifikace v podobě sprintů bude v každém závodě

Brawn: Je nepravděpodobné, že kvalifikace v podobě sprintů bude v každém závodě

Není pravděpodobné, že nový formát kvalifikačního sprint ve formuli 1 tzv. „Sprint Qualifying” bude přijat jako součástí každého závodu v roce 2022, i když by se jeho zkouška osvědčila, tvrdí Ross Brawn z F1.

V pondělí bylo oznámeno, že kvalifikace v podobě sprintových závodů uvidíme v letošní sezoně na třech vybraných velkých cenách ve snaze experimentovat s formátem před generální opravou pravidel pro rok 2022.

Tradiční třífázová kvalifikace bude přesunuta na pátek, což v sobotu rozhodne o startovním roštu pro kvalifikační sprint, který se skládá z krátkého zhruba 30minutového závodu a následně udělí body první trojce. Tento výsledek pak stanoví pořadí na startovním roštu pro nedělní hlavní závod.

I když se to u fanoušků osvědčí a vzbudí další zájem, Brawn nepředpokládá, že se nový formát stane součastí každého závodního víkendu.

„Nejsem si jistý, zda bude tento formát stejně úspěšný v Monaku,“ řekl Brawn pro oficiální web F1.

„Uvažujeme o těchto víkendech jako o grandslamových událostech, které se rozšíří na sezonou, takže je to něco jiného.“

 

„Nemyslím si, že to bude fungovat pro celou sezonu.“ Myslím, že to bude omezený počet závodů, ale o tom se bude ještě rozhodovat. “

I když si Brawn je jistý, že závodní víkend se zlepší, nápad dostal smíšené reakce od fanoušků, kteří se domnívají, že je to zbytečná změna. Brawn však věří, že byla nastolena rovnováha, aby největší pozornost zůstala u hlavního, nedělního závodu.

„Jednou z výzev byla vyrovnanost nového formátu, který by měl správný balanc mezi tím, jak nám dát příležitost mít vzrušující podívanou v pátek a v sobotu – možná závod v kratším formátu, ale ten, který nic neubere z hlavní události,“ dodal.

„Museli jsme najít něco mezi. Každý měl jiný názor na to, jak by to mělo vypadat. Bylo to také o nalezení ekonomického a logistického řešení, které by nemělo příliš silný dopad na samotné týmy.“

Sdílejte na:
Zavřít