Bratr prezidenta Ferrari Johna Elkanna přivítal Leclerca v týmu, příspěvek následně smazal

Bratr prezidenta Ferrari Johna Elkanna přivítal Leclerca v týmu, příspěvek následně smazal

Angažuje Ferrari příští rok Leclerca? To je momentálně asi ta nejfrekventovanější otázka v padoku i mezi fanoušky. Spekulace posledních dní dnes podpořil také šéf firmy Garage Italia Customs Lapo Elkann, jenž prostřednictvím sociální sítě přivítal Monačana v týmu.

Nedávno se objevila informace, že dnes by mohlo pravděpodobně Ferrari konečně oznámit, kdo bude příští rok závodit po boku Sebastiana Vettela. Zahraniční média už považují povýšení Charlese Leclerca za téměř hotovou věc.

Nespočet lidí se nachytalo na Twitteru na příspěvek, který se na první tvářil jako, že byl zveřejněn oficiálním profilem Ferrari. Stálo v něm potvrzení, že v týmu nadále zůstane Kimi Räikkönen. Pozorný fanoušek však podle „překlepu“ v názvu týmu poznal, že se jedná o „fake news“.

We can confirm that we have renewed the contract to keep Kimi Raikkonen at Ferrari for 2019 https://t.co/WTnNwZ9NWO

— Scuderia Ferrari (@ScudreiaFerrari) 6. září 2018

Nicméně spekulace ohledně nového působiště Leclerca podpořil Lapo Erklann, bratr prezidenta Ferrari Johna Elklanna a „enfant terrible“, neboli černá ovce rodiny. V Itálii je totiž veřejným tajemstvím, že je drogově závislý. Proto byl v roce 2006 stáhnut ze všech funkcí ve Fiatu, ačkoliv to byl právě on, kdo značku úspěšně „omladil“. Byl u zrodu nového Fiatu 500 a uvedl na trh kolekci slunečních brýlí „Italia Independent“, jež se stala později oděvní linií.

V roce 2016 dokonce newyorkská policie vyšetřovala údajný únos Erklanna. Avšak později vyšlo najevo, že unesen nebyl a vyšetřování bylo zastaveno.

V současnosti upravuje v rámci Garage Italia Cutoms auta na přání. Mimo to je také pravidelně oceňován jako nejlépe oblečený Ital.

Ovšem tento „největší italský frajer“, respektive Garage Italia Customs, udělal dnes pořádný přešlap a dostali Ferrari do pěkně trapné situace. Na firemní facebookové stránce totiž zveřejnili příspěvek, ve kterém vítají Leclerca v ikonické stáji.

 „Jsme hrdí, od začátku jsme v Tebe věřili a doprovázeli tě na trati, zatáčku za zatáčkou. Jsme šťastní, že tě @charles_leclerc co nevidět uvidíme za volantem červených.“

Krátce na to si zřejmě ve firmě uvědomili, že nejdříve měli počkat na oficiální prohlášení samotného týmu F1, tak text poupravili: „Doufáme, že se sen stane skutečností! Garage Italia v Tebe vždycky věřila, Charlesi Leclercu.“

Sdílejte na:
Zavřít