Bottase po nehodě bolelo koleno

Bottase po nehodě bolelo koleno

Valtteri Bottas v poslední části kvalifikace havaroval. Po druhém nárazu jej dokonce bolelo koleno. Fin by měl být v pořádku.

Bottas na výjezdu z poslední zatáčky trefil bokem auta betonovou zeď. Po nárazu se stal pouhým pasažérem, když jeho monopost pokračoval rovně a narazil do ochranné TecPro bariéry. Čelní náraz Bottasovi způsobil bolesti v koleni.

Fin byl převezen do medical centra, kde i přes bolest v koleni dostal zelenou pro nedělní závod.

„V posledním pokuse se mi nepovedl průjezd poslední zatáčkou, dostal jsem nedotáčivý smyk,“ prozradil po zpackané kvalifikaci Bottas, který skončil na šestém místě.

„Vyvezlo mě to na špinavou část tratě, kde jsem ztratil všechnu přilnavost a skončil ve zdi.“

„Poté jsem byl pouze pasažérem, vezl jsem se podél zdi a na konci byla TecPro bariéra, což nebylo nic příjemného. Během druhého nárazu jsem srazil obě kolena k sobě. Nejspíš šlo jen o nervy, prvních několik minut mě bolelo pravé koleno, ale to je normální.“

Bottasovi se nelíbilo umístění TecPro bariéry. Podle něj by měla začínat o něco dříve nebo naopak později. Se svým týmem přednesou svou stížnost FIA.

Šéf týmu Toto Wolff věří, že Mercedes bude schopen Bottasův monopost opravit bez penalizací na startu.

„Auto je hodně poškozené,“ řekl Wolff. „Jsme na devadesát procent přesvědčeni, že to budeme schopni opravit, aniž by Valtteriho čekala nějaká penalizace.“

Podle Wolffa nebyla poškozena ani převodovka, ani šasi. V takovém případě by Bottas do zítřejšího závodu odstartoval šestý za dvojicí Red Bullu.

 

Sdílejte na:
Zavřít