Bottas: Zbývá mi poslední krok, abych Lewise porazil

Bottas: Zbývá mi poslední krok, abych Lewise porazil

Fin se domnívá, že mu chybí vytříbit už pouze poslední kvalitu, aby se dokázal vyrovnat svému týmovému kolegovi a porazit ho v bitvě o titul.

Valtteri Bottas je přesvědčen, že k pokoření Lewise Hamiltona mu chybí již pouze “poslední krok”. Tím je vyrovnanost výkonů během sezóny.

Finský závodník má za sebou tři roky po boku nyní již šestinásobného šampiona, kterého se mu zatím nepodařilo porazit. To ani přesto, že do sezóny 2019 nastoupil podle svých slov jako “verze 2.0” sebe sama.

Vzestup formy byl znát a Bottas zaznamenal svůj dosud nejlepší ročník, když hned na úvod v Austrálii Hamiltona přemohl a na čtyři závody se ujal vedení v šampionátu. Celkem posbíral 4 vítězství a 5 pole position, v konečném hodnocení mu však kvůli málo vyrovnaným výkonům patřilo pouze druhé místo.

”Podle mě je to poměrně jednoznačné,” řekl Bottas. “Rozhodně pracuji s inženýry a týmem na svém vývojovém programu. Na co se skutečně zaměřujeme, je závodní víkend a tím posledním krokem pro moji výkonnost je vyrovnanost.”

Dále dodal: “Minimalizovat chyby, být schopen nalézt ten stav mysli, abych byl schopen o každém víkendu podat co nejlepší výkon, to je ta těžká část. Jako v každém sportu.”

Sdílejte na:
Zavřít