Bottas: VSC byl zázrak, ve který Mercedes doufal

Bottas: VSC byl zázrak, ve který Mercedes doufal

Valtteri Bottas řekl, že jeho tým potřeboval zázrak, aby porazil Ferrari a zajistil si finish 1-2. Zdůraznil ale, že tým udělal vše pro lepší výsledek.

Safety car, který vyjel na trať po odstavení vozu Sebastiana Vettela, pomohl Lewisi Hamiltonovi, aby se dostal před průběžného lídra závodu Charlese Leclerca. Před mladého jezdce Ferrari se po další zastávce v boxech dostal i Valtteri Bottas.

Zatímco si Hamilton jel pro vítězství, Leclerc na Bottase až do šachovnicové vlajky tlačil, nicméně se před něj nedokázal dostat.

„Měli dnes silné auto, dobré tempo a jak jsme již letos viděli, měli skvělou rychlost na rovinkách,“ řekl Bottas o Ferrari.

„Takže jsem věděl, že pokud se dostanou dostatečně blízko, zvlášť ve třetím sektoru, budou velkou hrozbou v zatáčce 2. Snažil jsem se vše udržet pohromadě, minimalizovat chyby a auto bylo dnes velmi slušné, zvlášť v zatáčkách na měkkých pneumatikách.

Myslím, že tým udělal vše správně. Už rozhodnutí začít na středních pneumatikách a jet první dlouhý stint. Začínáte doufat v safety car nebo virtuální safety car – a dnes se tak stalo, bylo to jako zázrak.“

 

Sdílejte na:
Zavřít