Bottas se soustředí na mentální bitvu s Hamiltonem

Bottas se soustředí na mentální bitvu s Hamiltonem

Finský pilot Mercedesu Valtteri Bottas odhalil, že se v přípravě na letošní sezónu soustředil na mentální přístup, aby konečně překonal týmového kolegu Lewise Hamiltona a získal titul mistra světa.

Během působení v Mercedesu byl Bottas v každé sezóně pohodlně poražen Hamiltonem. Finský pilot přiznal, že nebyl schopen konzistentně z vozu dostávat maximum.

Bottas několikrát naznačil, že by mohl vyrovnat, ba dokonce překonat svého kolegu, s postupem sezóny ale šance vždy opadly.

Bottas poukázal na svou schopnost najít konzistenci jako klíčovou pro nadcházející sezónu.

„Když se podívám na loňskou sezónu, byly tam závody, které jsem nemohl ovlivnit, ale bylo tam několik závodů, kde jsem mohl odvést lepší práci,“ řekl Bottas, který byl poražen Hamiltonem rozdílem 124 bodů.

„Pořád si myslím, že z mé strany je velká věc konzistence. Několikrát jsem předvedl výkon na úrovni, na které bych chtěl být, ale byly tady i časy, kdy jsem z neznámého důvodu nedokázal dostat maximum ze sebe a z týmu, který mám okolo sebe.“

Jelikož byl u Bottase problém právě s konzistencí, zaměřil se letos na mentální přípravu.

„Myslím, že problémy s konzistencí hodně souvisejí s mentální stránkou věcí,“ dodal.

„Takže jsem se ujistil, abych si prošel předešlé roky, pořád pracuji na svém jezdeckém stylu a technice a stále se snažím co nejlépe pochopit pneumatiky Pirelli.

Velká část mé práce v této sezóně bude zaměřena na mentální stránku, abych se během velkých cen cítil mentálně co nejlépe, abych z víkendů dokázal dostat maximum, abych byl konzistentní po celou sezónu.“

 

Sdílejte na:
Zavřít