Bottas po bezchybném kvalifikačním kole: „Ztráta na Hamiltona je matoucí”

Bottas po bezchybném kvalifikačním kole: „Ztráta na Hamiltona je matoucí”

Valtteri Bottas prohlásil, že nechápe, proč neměl dostatečné tempo na svého týmového kolegu v kvalifikaci VC Bahrajnu.

Valtteri Bottas (2.)

Jezdec Mercedesu uvedl, že na konci kvalifikace se mu podařilo zajet bezchybné kolo. Skončil ale téměř tři desetiny sekundy za Lewisem Hamiltonem, takže dvojice získala první řadu na startovním roštu.

Na otázku, jak se Hamiltonovi podařilo před ním pohodlně kvalifikovat, Bottas řekl: To vlastně vůbec nevím.”

Cítil jsem se dobře, to je ten problém. Cítíte se dobře a máte pocit, že vše se vám podařilo, ale dostatečný čas na kolo tam není. To je ta nejvíce matoucí část. Ale v tuto chvíli opravdu nemůžu říct víc.”

V posledním kole jsem neudělal žádnou chybu, myslel jsem si, že je to opravdu dobré, občas jen malé věci sem a tam. Takže to musím ještě zjistit, ale aspoň jsme si tím zajistili start z první řady. “

Bottas nevěří, že má problém se svým podvozkem. Nemyslím si, že by došlo k nějakému zásadnímu problému s výkonem vozu,“ řekl. Myslím, že to tam je, takže se těším na zítřek.“

Přiznal však, že byl zaskočen tím, jak daleko před ním byl Hamilton. Byl jsem docela překvapen, když jsem viděl ten rozdíl,“ řekl. Myslím, že máme s Lewisem úplně jiné nastavení. Uvidíme, jestli to zítra něco změní. “

Bottas dodal, že není neobvyklé, že se oba rozhodli pro různé nastavení monopostu. Občas jsme to [nastavení] měli téměř identické, ale jindy zase oba rozdílné,“ řekl.

Lewis Hamilton (1.)

Sedminásobný mistr světa opět nekompromisně vytáhl svá esa z rukávu a v posledním kvalifikačním kole si zajistil start z první příčky v zítřejším závodě.

Pokračování v tom, co děláme jako tým, mě udivuje. Tyhle lidi teď budou pryč od svých rodin po dobu tří týdnů a jsem jim za to nesmírně vděčný. Kolo na čas začalo dobře a celkově bylo dobré, takže jsem s ním byl nakonec spokojený.

Dneska jsem přišel a řekl si, ‚pojďme se pobavit a užít si to‘. A to je nejdůležitější věc, užívat si to, co člověk dělá, a potom je to lehčí jen jít a jet, jako jsem to provedl já teď,” prohlásil vítěz dnešní kvalifikace Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít