Bottas o tom, jaké to bylo být v týmu s Hamiltonem

Bottas o tom, jaké to bylo být v týmu s Hamiltonem

Valtteri Bottas se rozhovořil o tom, jaké to bylo být pět let po boku Lewise Hamiltona. Údajně musel být ve stavu sebezapření. Že jeho týmový kolega může být lepší než on si přiznal až v posledním roce spolupráce.

Po šokujícím odchodu Nica Rosberga, nového šampiona roku 2016, jej nahradil v Mercedesu Valtteri Bottas. Po Hamiltonově boku zůstal až do konce sezóny 2021 a poté přestoupil do týmu Sauber (tehdy pod značkou Alfa Romeo).

Zatímco Bottas během jejich společného působení získal deset vítězství, Hamilton jich vyhrál padesát a čtyři Poháry jezdců.

Bottas nyní přiznává, že aby mohl se svým týmovým kolegou soupeřit, musel být ve stavu sebezapření. V exklusivním rozhovoru pro Autosport uvedl: „Člověk si to nechce připustit. Nechtěl jsem si to připustit téměř pět let, protože každý rok jsem se chtěl vrátit na sezónu a bojovat o titul a musel jsem si věřit.“

Bottas dodal, že teprve během své poslední sezóny v Mercedesu, po níž tým povýšil na jeho místo svého juniorského jezdce George Russella z Williamsu, se smířil s tím, že v přímém souboji titul prohrál.

Až když jsem věděl, že z týmu odcházím, tak jsem si uvědomil, že s určitými věcmi jsem víc v pohodě. Některé z těch věcí jsem si povolil přijmout. Samozřejmě, v kariéře si takovými věcmi projdete… Co se týče Lewise, až v posledním roce jsem si dokázal připustit, že ve stejném voze a po celou sezónu jsem měl vážně problémy ho porazit a že v určitých oblastech je lepší. Přiznat si tohle jako závodní jezdec je těžké.“

Bottas předpokládá, že Sergio Pérez momentálně prochází podobnou situací, když bojuje proti dominantnímu kolegovi a trojnásobnému mistru světa, Maxovi Verstappenovi.

Na otázku, zda potřeboval, aby mu v Mercedesu připomínali, že může Hamiltona porazit, odpověděl: „Ne, ty schůzky byly celkem otevřené. Vše je založeno na faktech a o tom, co mohou prostřednictvím těch dat vidět. Mohli jste vidět průměrný rozdíl v kvalifikačním nebo závodním tempu. Ničemu se nevyhýbali. Nelituji toho, protože pro mě to byla složitá situace, být každý rok na jednoleté smlouvě. Věděl jsem, že pokud chci bojovat o titul, musím se do toho týmu zakopat. Kdybych začal být šmejd, práci bych rychle ztratil. Někoho jiného mohli sehnat vždy.“

Sdílejte na:
Zavřít