Bottas musel na řadu jako první, zní z Mercedesu

Bottas musel na řadu jako první, zní z Mercedesu

Mercedes minulý víkend ve Francii rozhodnul, že do boxů zajede první Valtteri Bottas. Toto Wolff vysvětlil, jak a proč tým přistoupil k takovému řešení situce.

Minulý víkend ve Franci Mercedesu moc nevyšel. Závod s jednou zastávkou se v konečné fázi závodu ukázal jako velmi hazaradní. Naproti tomu Red Bull zvolil strategii na dvě zastávky, a ta se na konec stala tou vítěznou pro Maxe Verstappena, který se tím udržel na čele Poháru jezdců.

Toto Wolff v rozhovoru po závodě vysvětlil, proč musel Valtteri Bottas zajet do boxů jako první.

Neměli jsme na výběr. Valtteriho pneumatika začala vibrovat a ke konci jsme se velmi obávali, protože vibrace už prostupovaly do zavěšení,“ sdělil Wolff Sky Sports F1.

Pneumatika mohla explodovat prakticky kdykoliv. Valtteri v poslední fázi často chyboval a probržďoval. Proto zastávka byla tou jedinnou správnou volbou.“

Wolff je také přesvědčen, že pokud by Hamilton měl na Verstappena v první fázi závodu větší náskok, vrátil by se zpět na první místo.

Ten náskok pořád kolísal. První místo jsme získali na začátku hlavně díky chybě, kterou Max udělal v první zatáčce. Ono by stačilo, kdyby byl Lewis v první fázi o trochu rychlejší a mohli jsme vyhrát,“ zakončuje Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít