Bottas: Mám dobrý pocit, že jsem porazil Hamiltona

Bottas: Mám dobrý pocit, že jsem porazil Hamiltona

Finský závodník je rád, že dokázal v závodě v Austinu alespoň sebrat Hamiltonovi vítězství, když už nezastavil jeho korunovaci mistrem světa.

Valtteri Bottas je rád, že dokázal týmovému kolegovi Lewisi Hamiltonovi ve Velké ceně USA alespoň upřít vítězství, když už nedokázal dostatečně snížit svou bodovou ztrátu, aby Britovi zabránil v zisku šestého titulu světového šampiona.

„O tomto víkendu bylo vítězství tím jediným, o co jsem se mohl pokusit, abych udržel naději na titul, nebo to alespoň pozdržel,“ řekl Bottas. „Svoji část jsem zvládl. Z toho mám dobrý pocit. Jenže Lewis byl celý víkend silný, tak jako vždycky je.

Mám vlastně celkem smíšené pocity, samostatný víkend to byl silný. Na druhé straně ale být nejlepším ze zbytku světa není nejlepší. Člověk se ale musí dívat také na pozitiva. Je to zatím moje nejlepší sezóna ve Formuli 1, což je dobré.

Ale vyhrát závod tímto stylem… Jsem si jistý, že Lewis opravdu chtěl získat titul díky vítězství v závodě. A já ho zastavil. To je dobrý pocit.“

Bottas získal v sezóně 2019 zatím o jednu pole position více než Hamilton, co do počtu pódií má naopak o jedno méně. Zásadní rozdíl však tkví v počtu vítězství, Hamilton má na kontě o šest triumfů více, v čemž se skrývá podstatná část Bottasovy 67-bodové ztráty.

Sdílejte na:
Zavřít