Bottas čelí potenciální penalizaci

Bottas čelí potenciální penalizaci

Valtteri Bottas šachovnicovou vlajku v Brazílii neviděl. Z jeho mercedesu vycházel bílý kouř, kvůli kterému byl donucen v 53. kole odstoupit. Pokud nebude možné pohonnou jednotku spravit, dostane finský závodník v Abú Dhabí penalizaci za nasazení nových komponent, které překročí maximální povolenou hranici na jednu sezónu.

Pohonná jednotka Bottasova vozu byla poslána na analýzu na oddělení v Brixworthu. Zda je motor v pořádku či nikoliv se dozvíme během příštího týdne.

Vicemistr světa musel svůj monopost odstavit v 53. kole poté, co z něj začal vycházet bílý dým. Bottasovo odstoupení následně vedlo k prvnímu výjezdu safety caru.

„Myslím, že se z auta kouřilo,“ prozradil Bottas. „Sice jsem sám kouř neviděl, ale řekli mi to do rádia, dokonce jsem necítil žádný pokles výkonu, motor za 3. zatáčkou prostě zhasl.“

Na otázku, zda by v případě nouze mohl použít starší pohonnou jednotku, odpověděl finský závodník: „Nevím, nemyslím si, že by to bylo možné.“

Ještě před odstoupením zažíval jezdec Mercedesu neuspokojivou Grand Prix. Po své druhé zastávce v boxech bojoval o čtvrtou příčku s Charlesem Leclercem na Ferrari.

„Na startu jsem nezískal žádné pozice. Zdálo se, že je nemožné tu předjíždět, v prvním stintu jsem se pokoušel šetřit pneumatiky, takže jsem najel více kol. Myslím si, že jsem během první části závodu postrádal rychlost, což mohlo být způsobeno nedotáčivostí vozu.“

„Rozhodl jsem se zastavit pro nejtvrdší směs, abych vydržel do konce závodu,“ promluvil o své strategii 30letý Fin. „Podruhé jsme zastavili, abychom pokryli Albona. Tahle zastávka mě docela zmátla. Nejspíš bylo riskantní jet až do cíle na tvrdé sadě.“

Podle Bottase bylo nemožné Leclerca předjet, protože byl velmi silný na rovinkách. Bottas však měl výhodu čerstvých pneumatik.

„Byl velmi rychlý, bylo těžké ho předjet. Začal se trápit s pneumatikami, já se naopak cítil dobře. Chtěl jsem ještě několik kol počkat a poté znovu zaútočit. Rozhodně se ale bránil skvěle, nechtěl mě před sebe pustit,“ zakončil vicemistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít