Boss australské GP označil jezdce za primadony

Boss australské GP označil jezdce za primadony

Boss Velké ceny Austrálie, Ron Walker po letošním závodním víkendu na okruhu v Melbourne prohlásil, že většina jezdců královny motorismu jsou jen nespokojené primadony.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Většina závodníků jednotlivých stájí si totiž po Velké ceně Austrálie nezávisle na sobě stěžovala, že v době, kdy do konce závodu zbývá jen několik málo kol je v Austrálii již opravdu velká tma. Proto také jezdci žádají, aby byl start Velké ceny v Melbourne posunut o několik hodin dopředu, což ovšem nevyhovuje fanouškům v Evropě, kteří tak musejí na tento závod vstávat opravdu velmi brzy.

Podle britských deníků již FIA jedná o přesunu startu závodu v Austrálii na dřívější hodinu, což by tedy znamenalo, že s blížícím se koncem závodu by jezdce Formule 1 nemusela trápit ona tma a tudíž ani snížení viditelnosti na celém okruhu. Do konce závody zbývalo ještě několik kol a již v té době byla na okruhu opravdu velká tma. V případě, že by byl závod pro časté výjezdy Safety caru nebo zásluhou deště o něco pozdržen, bylo by to v závěru závodu s viditelností na okruhu opravdu velmi špatné,“ řekl po závodě například Michael Schumacher.

Boss Velké ceny Austrálie, Ron Walker ovšem oznámil, že ani při zdržení startu závodu žádné nebezpečí v podobě špatné viditelnosti jezdcům nehrozí a velkou většinu závodníků Formule 1 označil za uplakané primadony, které jsou věčně s něčím nespokojené. Opravdu se mi nezdá, že by byla jízda v závěrečných fázích závodu v Austrálii nějak nebezpečná, pokud se jedná o viditelnost,“ řekl Walker. „Některé jezdce prostě neuspokojíte, aniž by jste udělal cokoliv. Je to jen skupina nic nedělajících lidí, která si věčně na něco stěžuje. Tyto rádoby osobnosti opravdu nemají tomuto sportu co dát,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít