Bojovat i s Red Bullem by bylo senzační, říká Hamilton

Bojovat i s Red Bullem by bylo senzační, říká Hamilton

Pětinásobný mistr světa během svého angažmá u Mercedesu třikrát bojoval o titul s týmovým kolegou Rosbergem, dvakrát s Vettelem z Ferrari.

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že by byl rád, kdyby se bitva o mistrovský titul v sezóně 2019 rozšířila také o tým Red Bull.

První tři roky hybridní éry byl Hamiltonovým jediným skutečným rivalem týmový kolega Nico Rosberg, v posledních dvou letech zase převážně Sebastian Vettel z Ferrari, zatímco nový parťák Valtteri Bottas zůstal ve stínu.

Red Bull pro letošní ročník přechází k pohonným jednotkám Hondy a pevně věří ve výrazné zlepšení, které by jej mohlo vrátit do hry o celkové vítězství v šampionátu.

„Předpokládám, že to bude Sebastian a Valtteri vedle mě, ale co se Red Bullu týče… mají skvělé auto a na konci roku byli velice silní,“ řekl Hamilton.

„Příští rok budou mít nový motor. Bude schopen konkurovat tomu našemu? Doufám v to, protože by to byla paráda, kdyby s námi Red Bull doopravdy začal trochu víc soupeřit, víkend sem, víkend tam.

Budou samozřejmě muset zlepšit svoji spolehlivost, která pro ně letos byla slabou stránkou. Je spousta oblastí, ale já jim opravdu přeji jen to nejlepší, rádi bychom měli nějakou konkurenci, to je jasné.“

Sezóna 2019 má šanci nabídnout nejlepší bitvu o titul za dlouhé roky. Pokud Red Bull skutečně posílí, mohl by být velkým hráčem nejen Max Verstappen, ale také jeho nový týmový kolega Pierre Gasly. Pozornost se bude točit také okolo nového parťáka Sebastiana Vettela, kterým bude v roce 2019 Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít