Boj o titul mezi třemi týmy? Podle Hamiltona by to bylo „epické“

Boj o titul mezi třemi týmy? Podle Hamiltona by to bylo „epické“

Již se stalo téměř tradicí, že na konci sezóny se přidává do boje o pódium také Red Bull. Úřadující mistr světa z Británie by si přál, aby do boje o titul promluvili právě i konkurenti z Rakouska.

Ferrari vloni konečně ukončilo „one team show“ Mercedesu a cestu za pohárem jim značně stěžovalo – stejně tomu bylo i v šampionátu jezdců, kde neměl na růžích ustláno Lewis Hamilton díky Sebastianu Vettelovi -, přesto však skrze chyby, ať už samotného Ferrari nebo právě Vettela, se jim sen o zisku titulu dvakrát po sobě rozpadl jak domeček z karet.

Solidní porci bodů posléze na konci sezóny ukradl italské stáji také Red Bull, který po letní přestávce přišel v plné síle a dojížděl často před červenými vozy, přičemž to byl Max Verstappen, který se umístil v počtu získaných bodů před oběma piloty tradiční stáje z Maranella.

pic.twitter.com/adaDy0DIJR— Formula 1 (@F1) 29. listopadu 2018

„Red Bull má senzační auto a na konci sezóny byli silní,“ chválí konkurenty z Rakouska pětinásobný mistr světa a přeje si, aby se nový agregát Red Bullu od japonských motorářů vyrovnal tomu jejich: „Bude (nový motor od Hondy) stačit tomu našemu? Doufám, že ano! Bylo by to epické, kdyby Red Bull s námi začal bojovat o něco víc.“

Nicméně klíčové bude spolehlivost Hondy, která se sice v porovnání s předchozími ročníky zlepšila, přesto však není motor perfektní a ztrácí i co do výkonu.

„Red Bull ale nejdřív musí pracovat na spolehlivosti. To byl totiž velký handicap. Přeji jim ale to nejlepší,“ řekl Hamilton, který očekává velmi náročnou příští sezónu. Podle něj jsou potenciálními kandidáty na titul Vettel a jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Také podle vice mistra F1 2018 z Ferrari by mohli piloti Red Bullu zpestřit boj o titul, především Verstappen. „Jistě má k tomu (stát se mistrem světa) prostředky. To už jsme viděli. Důležité ale je, aby měl konkurenceschopný balíček,“ připomíná německý závodník. „Týmu se podařilo v průběhu sezóny získat více výkonnosti. Proto vypadal Red Bull (na konci sezóny 2018) tak silně, především v oblasti práce s pneumatikami. Max se také připojí (do boje o titul).“

Rivalové označují mladíka z Nizozemska jako žhavého kandidáta na titul, ale jak se k tomu staví sám Verstappen? „Ve Formuli 1 jste hodně závislý na autě,“ zdůrazňuje jednadvacetiletý rodák z Haaseltu. A má pravdu, neboť jezdec nemůže ovlivnit nespolehlivou techniku, která čas od času promluví do výsledku závodů a koneckonců i do konečného pořadí v Poháru konstruktérů i šampionátu jezdců. „Pamatuji si například, že Lewis ve svém prvním roce jel o titul.“

„Další rok můžete vždycky ještě něco lepšit. Jako každý rok. Protože dokonce i když vyhrajete titul, jsou věci, které musíte zlepšit. A dokonce i když máte vítězný balíček, jsou víkendy, ve kterých chybujete, nebo neprobíhají optimálně. Ale snad budeme mít celkově odpovídající balíček,“ uzavřel Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít