BMW návrat neplánuje

BMW návrat neplánuje

Vedení společnosti BMW vydalo oficiální prohlášení ve kterém je uvedeno, že německý dodavatel motorů nemá v plánu se v nejbližších letech vrátit do Formule 1.

Motory Formule 1 mají mít od roku 2013 mnohem blíže k sériové produkci, nicméně německý dodavatel motorů BMW nemá v plánu se do Formule 1 vrátit. Na konci loňského roku BMW královnu motorismu opustilo, společnost prodala tým zpět Peteru Sauberovi. Dříve společnost dodávala motory i pro stáj Williams.

Sám Mario Theissen potvrdil, že dodavatel motorů se do Formule 1 vrátit nehodlá.Představenstvo rozhodlo, že v nejbližších letech se náš návrat do Formule 1 neplánuje. Chceme se soustředit na sériové závodní vozy a budoucí zámořské série, což naší společnost zaměstnává dostatečně,“ prozradil Švýcar v oficiálním prohlášení.

Právě BMW bylo vlastníkem týmu Sauber v letech 2006 – 2009 a v tomto rozmezí dokázal tým z Hinwilu vybojovat jedno vítězství a jedno pole position (oba úspěchy zásluhou Poláka Roberta Kubici). Podle prohlášení společnosti je jasné, že ani velké změny v organizaci Formule 1 nepřimějí BMW k návratu.

Sdílejte na:
Zavřít