Bizarní konec sezony F3. Šampionem je penalizovaný Martins, Staněk celkově pátý

Bizarní konec sezony F3. Šampionem je penalizovaný Martins, Staněk celkově pátý

Šest jezdců mělo před posledním závodem sezóny formule 3 šanci získat mistrovský titul a bylo mezi nimi i české jméno, Roman Staněk. Českému mladíkovi bohužel víkend na Monze nevyšel podle představ. V dnešním závodě doplatil na chybu Leclerca, skončil sedmý a v celkovém pořadí zůstal na pátém místě. Mistrem světa se stal Victor Martins z týmu ART Grand Prix, jenž v dnešním závodě skončil třetí. Vyhrál Zane Maloney, který je v nováčkovské sezóně vicemistrem.

Průběh závodu

Roman Staněk do závodu startoval ze slibné třetí pozice. V úvodu závodu se však propadl za lídra šampionátu Martinse, který se posunul na třetí místo. Týmový kolega Staňka Maloney se prosmýkl na čelo před Rusa Smoljara.

Hned v prvním kole na trať musel vyjet safety car. Kolidovali spolu Villagomez a Vidales ve druhé zatáčce Lesmo.

Na konci čtvrtého kola zamířil Bernd Mayländer do boxů a restart závodu nabídl obrovské drama. Maloney zvýšil rychlost už před Parabolicou, čímž nabídl soupeřům skvělou možnost ho předjet. Nejlépe toho využil Victor Martins, který si poradil jak s Maloneym, tak Smoljarem a vedl.

Maloney měl na Moze skvělou formu po celý víkend, a to potvrdil i ve zbytku závodu. Nejprve předjel Smoljara, poté si poradil i s Martinsem a v devátém kole byl první.

Zatímco Barbadosan na deváté kolo jistě bude vzpomínat dobře, Roman Staněk určitě ne. Před Variante Rattifilo se stal obětí chyby Arthura Leclerca. Monačan v brzdné dráze změnil směr přímo k monopostu Smoljara, Rusa kontaktoval na Staňka a všichni tři se propadli pořadím dolu. Staněk byl osmý právě za Leclercem. Smoljar si kolizí poškodil vůz a propadl se až mimo bodovaná umístění.

Na pozici znamenající stupně vítězů se rázem posunul Bearman. Britský talent skončil na podiu už včera, ale věděl, že pro dnešní den musí zvítězit. Okamžitě začal stahovat dvojici Maloney Martins a disponoval nejrychlejším tempem z čela.

Pokračování článku:

ZDE

Sdílejte na:
Zavřít