Bearman se sveze v Haasu během FP1 v Mexiku a Abú Zabí

Pilot Premy ve formuli 2 a člen jezdecké akademie Ferrari, Oliver Bearman, se během tréninků při Velkých cenách v Mexiku a Abú Zabí sveze v Haasu. V garáži amerického týmu se mladý Brit objeví už nyní v Kataru, aby byl dostatečně připraven.

Podle nařízení, které FIA zavedla v loňském roce, pravidla stanovují, že každý závodní jezdec se musí vzdát jednoho prvního tréninku ve prospěch nováčka, který startoval maximálně ve dvou Grand Prix.

Haas je jedním z několika týmů, které ještě neumožnily nováčkovi start v prvním tréninku víkendové Velké ceny v roce 2023.

Bearman dostane první příležitost řídit vůz formule 1 až během Velké ceny Mexika, kde usedne za volant vozu Haas VF-23. Nebylo zveřejněno, který ze současných jezdců přenechá sedačku mladému jezdci v prvním tréninku během Velké ceny Mexika.

Bearman v současné době závodí v šampionátu formule 2. Ve své premiérové sezóně vyhrál čtyři závody a v celkovém pořadí je na sedmém místě, přičemž do konce šampionátu zbývá poslední závod. Brit předtím vyhrál italský šampionát F4 a šampionát ADAC F4 v roce 2021, čímž otevřel Ferrari cestu k tomu, aby ho v listopadu téhož roku angažovalo do své jezdecké akademie.

Britský mladík půjde ve stopách Charlese Leclerca, Micka Schumachera, Roberta Švarcmana a Antonia Giovinazziho jako člen Ferrari, který absolvuje víkendový výjezd F1 za Haas.

„Jsme velmi rádi, že můžeme Oliveru Bearmanovi nabídnout tyto jízdy v Mexiku a Abú Zabí,“ řekl šéf týmu Haas, Günther Steiner.

„Má za sebou skvělou nováčkovskou sezónu ve formuli 2, o čemž svědčí čtyři vítězství,  jako člen jezdecké akademie Ferrari tak víme, že jeho příprava na tyto víkendy bude prvotřídní. Těšíme se, až Olivera přivítáme v týmu a on bude řídit vůz VF-23,“ okomentoval Tyrolčan dosavadní výkony mladého Brita.

Bearman dodal: „Jsem moc rád, že se připojím k týmu MoneyGram Haas F1 a budu jezdit v Mexiku a Abú Zabí. Dostat se do formule 1 byl můj sen už od dob, kdy jsem jezdil na motokárách, takže řídit vůz letos poprvé je opravdu výjimečné. Jsem vděčný týmu a samozřejmě Ferrari, že mi tuto šanci umožnili. Tvrdě pracuji na tom, abych byl připraven co nejlépe podpořit tým při obou příležitostech.“

Bearman bude doprovázet tým Haas po celý tento víkend při Velké ceně Kataru, aby se připravil na svou premiérovou projížďku na konci tohoto měsíce v Mexiku.