Bearman po závodě v Saúdské Arábii cítil bolest

Bearman po závodě v Saúdské Arábii cítil bolest

Oliver Bearman, který minulý týden při Velké ceně Saúdské Arábie debutoval ve formuli 1, sdělil následky po prvním závodě. Nečekal, jak náročný pro něj závod bude. Teď se Brit vrátí zpět do formule 2 do týmu Prema.

Ačkoli se před závodem zúčastnil pouze jednoho tréninku, britskému závodníkovi se podařilo kvalifikovat na jedenácté pozici a v samotném závodě si polepšil na sedmé místo. Svým výkonem v paddocku překvapil, do cíle přijel jak před Lewisem Hamiltonem, tak Landem Norrisem.  

Džidda je obtížný okruh, který jezdce stresuje kvůli vysoké rychlosti a intenzivnímu přetížení. Náročný je zejména pro méně zkušené jezdce, kteří ve své kariéře nenajezdili tolik kilometrů a nemají aktivované některé ze svalů, které jsou potřebné, aby zvýšili svůj výkon a tempo. Oliver Bearman potvrdil, že po závodě, ve kterém si zajistil šest bodů, cítil bolest. „Většinu bolesti jsem (cítil – pozn. redakce) ve spodní části zad. Krk je samozřejmostí, ale Džidda je jedním z nejobtížnějších okruhů,” řekl mladý Brit deníku The Times.  

Vozy ve formuli 1 jsou velmi úzké a nejsou postaveny tak, aby byly pohodlné. Všechno se dělo na poslední chvíli. Když jsem sedadlo vyráběl, nenapadlo mě, že jej budu muset použít. V F1 je řízení velmi lehké, ale všechno ostatní ne. Zkrátka to s vámi hází. Svaly, které necítíte, že zapojujete, vás druhý den bolí. Je to vyčerpávající, ztratíte hodně vody, ale nemohl jsem uvěřit, jak jsem byl zpocený. Byla to velká výzva, ale moc jsem si ji užil. 

Bearman se teď vrátí zpátky do formule 2, která bude mít podruhé v historii další zastávku v Austrálii. Pokud se mu podaří získat titul společně s týmem Prema, může se dostat do pozice, kdy mu bude v roce 2025 nabídnuto místo ve formuli 1. Momentálně je v sérii formule 2 bez bodů a v tabulce jezdců okupuje poslední pozici, jelikož nenastoupil v minulém závodě. Minulou sezónu dokončil na šesté pozici se 130 body.  

Sdílejte na:
Zavřít