Barrichello je blízko k sedačce u Sauberu

Barrichello je blízko k sedačce u Sauberu

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová potvrdila, že je možný návrat brazilského veterána Rubense Barrichella v barvách švýcarského týmu.

O tom, že se chce rekordman v počtu odjetých závodů, Rubens Barrichello, vrátit do Formule ,1 jsme vás již informovali dříve (čtěte zde). Nyní však legendární Brazilec získal několika milionový sponzoring a jeho návrat se začíná zdát velice reálným.

„Ano, jsme v jednání s Rubensem, známe jeho velké zkušenosti a víme, že se chce vrátit. Vše je zatím otevřené“. Uvedla šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová.

Podle spekulací v zákulisí je však Barrichellův návrat v barvách Sauberu velice pravděpodobný. Sauber navíc potřebuje vedle nováčka Sirotkina zkušeného pilota, neboť Nico Hülkenberg nejspíše odejde k Lotusu a druhý současný pilot Sauberu, Esteban Gutiérrez, je příliš nezkušený na to, aby závodil po boku nováčka.

V poslední době dokonce vypluly na povrch informace o tom, že by se Barrichello mohl svézt se Sauberem již letos v Brazílii. To však Kaltenbornová vyvrátila.

Pokud bude Barrichello opravdu angažován do Sauberu, bude u švýcarské stáje závodit nejstarší a zároveň nejmladší pilot pole (Barrichello – 41 let, Sirotkin – 18 let). Budoucnost současné dvojky Sauberu Gutiérreze je vzhledem k nepřesvědčivým výkonům nejistá.

Sdílejte na:
Zavřít