Ázerbájdžán zůstává v F1, Baku prodloužilo smlouvu

Ázerbájdžán zůstává v F1, Baku prodloužilo smlouvu

Pořadatelé velké ceny v ulicích Baku prodloužili smlouvu s vedením Formule 1 o další tři roky za hranici současného kontraktu.

Velká cena Ázerbájdžánu zůstane součástí kalendáře Mistrovství světa Formule 1 nejméně do roku 2023, pořadatelé totiž podepsali nový tříletý kontrakt.

Závod v ulicích hlavního města Baku hostí Formuli 1 od roku 2016. Nejprve se jel pod hlavičkou GP Evropy, od roku 2017 už pak nese název Ázerbájdžánu.

Současná smlouva měla vypršet v roce 2020, na úterní tiskové konferenci v Baku však bylo podepsáno tříleté prodloužení, kolem kterého se sešli výkonný ředitel F1 Chase Carey a ázerbájdžánský ministr Azad Rahimov.

„Jsme velice nadšení, že jsme mohli prodloužit tento kontrakt, díky kterému bude Velká cena Ázerbájdžánu v kalendáři Formule 1 ještě po mnoho dalších let,“ řekl Carey.

„Ve velice krátkém čase se tento závod stal jedním z nejoblíbenějších v celé sezóně, vždycky přináší těsné a napínavé závodění.“

Dosud žádný jezdec nevyhrál v Baku dvakrát. Na úvod v roce 2016 se radoval Nico Rosberg, o rok později Daniel Ricciardo, loni po dramatickém závěru svůj první triumf sezóny vybojoval Lewis Hamilton.

Ve všech třech případech se navíc na stupně vítězů dostal nečekaný jezdec. V letech 2016 a 2018 stál na pódiu Sergio Pérez z Force Indie, v roce 2017 se ze svých zatím jediných stupňů vítězů radoval Lance Stroll v barvách Williamsu.

Sdílejte na:
Zavřít