Auto je rozhodně rychlejší než v roce 2017, říká Lewis Hamilton

Auto je rozhodně rychlejší než v roce 2017, říká Lewis Hamilton

Čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton řekl po prvních předsezónních testech, že jeho nový Mercedes je rozhodně rychlejší než v minulé sezóně.

Britský pilot zaznamenal v posledním dni testů nejrychlejší čas, který má hodnotu 1:19.333. Pokud se budeme ptát na jeho první pocity z nového Mercedesu, který se jmenuje W09, Lewis Hamilton uvedl, že i když byl vyměněn povrch trati v Barceloně, tak není pochyb o tom, že je jeho nový vůz ve srovnání s loňským Mercedem rychlejší. 

„Auto je evolucí loňského vozu, máme lepší pneumatiky a zejména máme nový povrch trati v Barceloně, takže možná vidíme věci lépe, než jak vypadají ve skutečnosti“ řekl Lewis Hamilton.

„Prozatím všechno vypadá dobře. Normálně nejsem člověk, který má rád testování, ale dnes jsem měl veliký zájem vyzkoušet auto na trati, protože jsme neodjeli tolik kol.“

„Je těžké říci, zda auta je tak dobré, protože to závisí na více faktorech jako je trať, grip a pneumatiky. Příští týden to více pochopíme.“

„Ale pocitově je auto rozhodně rychlejší než loňský monopost, takže to je pozitivní“ uvedl britský čtyřnásobný šampion.

Lewis Hamilton odkroužil 69 kol ve čtvrtek a celkově najezdil za tyto testy 94 kol, zároveň uvedl, že nebyl příliš znepokojen tím, že v autě strávil tak málo času. 

„Lidé se mě ptají, kolik kol bych normálně odjel a v minulých testech to bylo minimálně kolem 300 kol.“

„Samozřejmě dnes jsem odkroužil pouze 25 kol. Je to tak a nemyslím si, že někdo strávil enormně více času na dráze než já.“

Jak jsem řekl, vrátil jsem se do auta a dostal jsem se do toho v prvních deseti kolech. Jsem docela spokojený a v pohodě“ dodává pilot Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít