Austrálie svůj závod chce, pokusí se najít nový termín

Austrálie svůj závod chce, pokusí se najít nový termín

Šéf organizace Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott nechce na letošní australskou GP zanevřít. S vedením F1 se bude chtít domluvit na změnu termínu.

GP Austrálie byla zrušena dvě hodiny před konáním prvního volného tréninku. Sled událostí odstartovalo potvrzení prvního nakaženého koronavirem v paddocku F1. Tým McLaren, pro který nakažený pracoval, se okamžitě stáhnul ze zbytku víkendu.

Formule 1 nyní celou situaci kolem pandemie úzce sleduje a hledá řešení pro pořádání závodů. Dosud byly zrušeny nebo odloženy 4 letošní závody (včetně Číny). Dalším naplánovaným závodem je až GP Nizozemska na začátku května.

Šéf Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott by si i přes zrušení závodu přál, aby se v Austrálii letos jelo.

„Je důležité říct, že jsme slovo ‚zrušena‘ použili záměrně. Bylo to zapotřebí kvůli bezprostřednímu načasování,“ prozradil Westacott.

„Bylo důležité dát fanouškům v Melbourne najevo, že se nejedná o několikahodinové odložení, což by se stalo, pokud bychom řekli, že byl ‚závod odložen‘. Tudíž bylo potřeba říct, že byl závod zrušen.“

Westacott se nechal slyšet, že s vedením F1 bude v budoucnu jednat o náhradním termínu.

„Budeme nadále jednat s Chasem Careym, FIA a všemi z F1. Zatím jsme ale o budoucnosti nehovořili.“

Na otázku, zda zůstane vybavení okruhu na místě, nebo se rozebere a prostory budou opětovně otevřeny pro veřejnost, odpověděl Westacott: „Nemůžeme to tu takhle nechat několik měsíců. Prostory se musí vrátit k normálnímu chodu.“

Sdílejte na:
Zavřít