Aston Martin jako šestý v pořadí ukázal monopost AMR24

Aston Martin jako šestý v pořadí ukázal monopost AMR24

Tradiční britská automobilka představila monopost AMR24, se kterým bude v letošní sezóně obhajovat páté místo v Poháru konstruktérů. Za Aston Martin bude jezdit stejně jako loni Fernando Alonso a Lance Stroll.

Aston Martin odhalil nový monopost, který je vývojem vozu z loňského roku, se kterým tým dokázal získat 280 bodů a 8 pódií. Aston Martin doufá, že AMR24 na tyto úspěchy dokáže navázat. Nová koncepce, kterou tým pojal, je vedla k vytvoření vozu, který je lehčí a aerodynamičtější a měl by být konkurenceschopný na vícero typech okruhů.

Jsme hrdí na to, že můžeme debutovat AMR24. Je výsledkem obrovského úsilí celého týmu v našem novém technologickém kampusu a umožní týmu udělat v roce 2024 další krok vpřed. Od posledního závodu v roce 223 jsme se všichni soustředili na zlepšení v každé oblasti a zaměřili své snahy na to, co opravdu udělá rozdíl, na čem opravdu záleží, abychom byli lepší. Téměř každá oblast vozu byla zdokonalena a vylepšena. Vycházeli jsme z našich silných stránek a vzali si ponaučení z předchozího roku. Sezóna 2023 byla dosud naší nejlepší sezónou a naším cílem v této sezóně je pravidelně bodovat, získávat stupně vítězů a bojovat o naše první vítězství v zelené barvě,“ prohlásil šéf týmu Mike Krack.

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)
Sdílejte na:
Zavřít