Asijská F3 na Suzuce: Ptáček pole position nezužitkoval

Asijská F3 na Suzuce: Ptáček pole position nezužitkoval

Petru Ptáčkovi se ve třetím závodě Asijské F3 na Suzuce nepodařilo startu z první pozice využít a šachovnicový praporek nakonec nespatřil.

Petr Ptáček absolvoval tento víkend svůj debut v Asijské F3, když využil přestávky Eurocupu Formule Renault a nastoupil v barvách stáje Seven GP během podniku na Suzuce. Klání v „zemi vycházejícího slunce“ český závodník v sobotu zahájil vynikajícím způsobem, když hned ve svém premiérovém závodě dojel na 3. místě a vystoupil tak na stupně vítězů.

S nadějí na zisk dalších výborných výsledků navíc mohl 16letý závodník vstupovat také do neděle, kdy byly na programu druhý a třetí závod víkendu. Zatímco do první nedělní jízdy startoval Ptáček na základě nejrychlejších kol z úvodního klání jako 5., ještě lépe to vypadalo s jeho šancemi pro závěrečný závod. Zde mu totiž díky vítězství v kvalifikaci připadlo pro start pole position.

Vstup do druhého závodu Petrovi nevyšel zrovna ideálně, když podobně jako včera zaznamenal propad pořadím a z 5. místa poklesl na 6. příčku.

Na této pozici poté figuroval zhruba do poloviny závodu, než zůstal stát na trati Brendon Leitch, čehož Petr využil k posunu na 5. místo. Po Novozélanďanových potížích se navíc na trať vydal zpomalovací vůz, jenž jezdci týmu Seven GP umožnil smazat ztrátu na své konkurenty.

K obnově závodního režimu se pak na Suzuce začalo schylovat asi 6 minut před cílem. Těsně před vyvěšením zelených vlajek ale zůstal na trati stát do té doby vedoucí Jack Doohan, díky čemuž Ptáček opět vydělal jednu pozici. Vzápětí se navíc přidala havárie Tomokiho Takahašiho v poslední zatáčce a safety car poté na trati zůstal až do konce.

Petr Ptáček si tak na své konto připsal dalších 12 bodů, když projel pod šachovnicovým praporkem na 4. příčce za vítězným Ukjem Sasaharou, druhým Danielem Caem a třetím Jacksonem Wallsem.

Zrak českých fanoušků se ale upínal především ke třetímu závodu, do kterého Petr vyrážel z první pozice. Z vedení se ale mohl radovat jen krátce. V úvodních metrech se sice na čele udržel, ještě během úvodního okruhu ale došlo mezi ním a Ukjem Sasaharou ke kolizi v zatáčce Casio Triangle, která Ptáčka poslala do hodin a poté také na chvost výsledkové listiny.

Japonský závodník sice za tento incident obdržel penalizaci průjezdu boxy, stejným trestem byl ale „obdařen“ také Ptáček, který podle komisařů ulil start. Sankci si ale český pilot neodpykal, když ještě předtím ze závodu odstoupil.

Vítězství nakonec slavil stejně jako v prvním závodě víkendu junior Red Bullu Jack Doohan, kterého na pódium doprovodili druhý Brendon Leitch a třetí Jordan Dempsey.

Letošní ročník šampionátu bude pokračovat až 7.-8. září na dalším okruhu fanouškům Formule 1 známém – Šanghaji. Ale vzhledem ke skutečnosti, že pro Petra Ptáčka se jednalo pouze o jednorázový start a účastník úvodních dvou podniků Tom Beckhäuser již v sérii pokračovat nebude, je účast českých barev velmi nejistá.

Co se Ptáčka týče, jeho sezona bude pokračovat poslední červencový víkend, kdy se ve Spa-Francorchamps uskuteční pátý podnik Eurocupu Formule Renault.

Sdílejte na:
Zavřít