Arrivabene: Kimiho jsem vyhodil já!

Arrivabene: Kimiho jsem vyhodil já!

Šéf Ferrari přiznal, že za neprodloužení smlouvy s Icemanem může on. A pokud nebude Leclerc podávat dobré výkony, může na to doplatit také sám Arrivabene.

Kimi Räikkönen ukončí na konci sezony svoji druhou štaci u Ferrari. Italská stáj se rozhodla, že vsadí na mladou krev v podobě Charlese Leclerca. Mluvilo se o tom, že verdikt o budoucnosti Räikkönena v týmu padl ještě před smrtí Sergia Marchionneho. Nicméně teď vyšlo najevo, že to tak úplně pravda nebyla. „Bylo to moje rozhodnutí,“ přiznal Maurizio Arrivabene v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports F1.

Ačkoliv pak vzplála alespoň malá naděje pro fanoušky Kimiho, že u týmu zůstane, tak tento malý plamínek byl během domácí Velké ceny na Monze uhašen, neboť v sobotu padl verdikt. Räikkönen odchází, nahradí jej Leclerc.

Arrivabene trvrdí, že k tomuto rozhodnutí došli společně prezidentem Ferrari Louisem Camillerim a ředitelem Johnem Elkannem. „Chápou logiku za tím. Ale rozhodl jsem já.“

„Pro mě je Kimi i kamarád. Dokážete si představit, jak mi lámalo srdce, když jsem mu musel tu zprávu předat. Tito závodníci jsou naštěstí lidi stejně jako já, ale v takovýchto situacích jsou profíci.“

Ovšem angažování Monačana má jednu podmínku, která by mohla mít neblahý dopad na Arrivabeneho budoucnost coby šéfa týmu: Pokud nebude jednadvacetiletý pilot Sauberu příští rok podávat přesvědčivé výkony, tak právě Italovi hrozí, že bude z pozice šéfa sesazen.

„Budu se radovat teprve, až si budu jistý, že auto pro příští rok je excelentní tak, jak doufáme. Chalres je talentovaný mladý pilot. Bude popohánět i Vettela. Pro tým je dobrý mít v týmu mladou krev. Takováto rozhodnutí mohou dopadnout buďto negativně, nebo velmi pozitivně,“ uvědomuje si Arrivabene a doufá, že v jejich případě to dopadne dobře.

Sdílejte na:
Zavřít