Arrivabene: Kimi ukázal, že není šampionem pro nic za nic

Arrivabene: Kimi ukázal, že není šampionem pro nic za nic

Někteří lidé házeli Kimiho Räikkönena do starého železa, ale poslední závody dokazuje, proč se stal mistrem světa. I podle šéfa Maurizia Arrivabeneho ukázal Fin ve Velké ceně Singapuru, že nezískal titul jen náhodou.

Vloni byl Fin svým týmovým kolegou a čtyřnásobným mistrem světa Sebastian Vettelem zastiňován. Němec dokázal dovést Ferrari třikrát na stupínku nejvyšším, zatímco Räikkönen ani jednou. Mnoha fanoušků hlásala, že je už za zenintem a měl by uvolnit místo někomu jinému. Jenže tuto sezónu chytil druhý dech a ukazuje své kvality. To nenechal bez povšimnutí ani Arrivabene, jenž po Velké ceně Singapuru upozornil na to, že Räikkönen „není mistrem světa pro nic“.

Vzpomeňme si na úžasný souboj o třetí pozici s Lewisem Hamiltonem, který nakonec po Britově chybě Fin vyhrál, jenže tuto získanou pozici vzápětí ztratil díky absolvovanému pit stopu. Ale i tak to byl skvělý výkon. Na čtvrté pozici dokončil dva závody za sebou, při čemž v posledním případě porazil svého parťáka Vettela.

Po Singapuru má letos šampion z roku 2007 o 41 bodů více než vloni a od Němce ho dělí pouhých pět bodů.

„Co se týká Kimiho, tak ukazuje, že není šampion pro nic za nic,“ prohlásil Arrivabene po závodě. „Byl velmi, velmi dobrý. Hlavně, když předjel Hamiltona, i když udělal Hamilton malou chybu. Občas chybujete, protože na vás tlačí jiný jezdec. Kimi má dostatek zkušeností na to, aby to poznal. Podle mě to bylo skvělé.“

Pochválil také fantastický výkon svého druhého svěřence Vettela, jenž se musel v průběhu závodu prokousávat startovním polem z posledního místa a nakonec proťal cílovou pásku za Finem na pátém místě.

„Sebastian měl fantastický závod. Výběr strategie byl správný a byli jsme schopni využít výhody na maximum. Bylo to fantastické,“ uzavřel.

Sdílejte na:
Zavřít