ARC Bratislava porazila konkurenci, Karhan bere vítězství

ARC Bratislava porazila konkurenci, Karhan bere vítězství

Závodní víkend na Slovakiaringu je u konce, přičemž nedělní program přinesl jak spousta dramatického závodění, kde samotné závodníky dělily centimetry, tak radost z nových vítězů jednotlivých kategorií.

Závěrečný závodní den podniku Eset Cup na slovenském okruhu Slovakiaring ukázal fanouškům, jak vypadá adrenalinové závodění. Celý den nebylo o akci a předjížděcí manévry nouze, přičemž samotné výsledky ovlivnily celkové bodové konto v šampionátu.

Zahájení tradičního programu šampionátu patřilo kategorii GT Cup, která se kvalifikovala na druhý závod víkendu, kde se bezkonkurečně drželi jezdci z týmu ARC Bratislava. Miro Konopka přivezl týmu pole position, jeho syn Adam zaplnil místo vedle něj v první řadě na startovacím roštu. BMW Antala Zsiga získalo 3. pozici a top 5 doplnil Alex Tlustý na vozu Praga a Tomáš Miniberger s KTM. První třetice závodníků se nijak v závodním tempu neměnila a Miro Konopka dovezl týmu druhé vítězství víkendu. Adam Konopka získal cenné body za druhé místo a na stupních vítězů se postavil také Antal Zsigo z týmu Trevor Racing. Změny se však udály od pátého místa až na to sedmé, kdy se propadl v poli Alex Tlustý, čímž 5. místo získal Miniberger. Z šesté kvalifikované příčky se polem probojoval Dennis Waszek na Lamborghini a přivezl společně s týmem GT2 Racing čtvrté místo.

Dva závody si dnes odjezdila také F4 CEZ, která je nedílnou součástí podniku. V prvním závodě si svůj start z pole position obhájil Oscar Wurz a nedal šanci o předjetí za ním startujícímu Kirillovi Kutskovi nebo třetímu Miroslavu Mikešovi. Právě tato dvojice předváděla těsné souboje již včera, a i dnes se po startu několikrát utkali v boji o druhé místo na stupni vítězů. Mikeš nakonec obhájil svou urputnost a krásným předjížděcím manévrem Kutskova předjel. Došlo také na kontakty, které donutilo piloty odstavit své monoposty a předčasně odstoupit ze závodu. Mezi těmito piloty se ocitl Gabriel Holguin, který zůstal zapadlý ve štěrkové zóně, či Michalina Sabaj a Češka Michelle Jandová.

Druhý závod byl šťastný pro mladého českého závodníka Maxe Karhana, který si odváží ze Slovakiaringu vítězství. Oscar Wurz bral druhé místo a ze šestého místa se na to třetí dostal Francouz Jonathan Correrella.

V kategorii cestovních vozů se po startu udávali souboje o první příčku mezi Maťem Homolou, Adamem Koutem. V průběhu závodu se však začal probojovávat dopředu maďarský jezdec Attila Bucsi, který zdolal nejprve v souboji o 3. příčku Martina Kadlečíka. Po úspěšně vyhráném souboji s druhým Adamem Koutem vyzval také vedoucího Homolu. Domácí slovenský jezdec, který získal vítězství v prvním závodě, neúprosně bojoval, aby si svou příčku obhájil, avšak poslední předjížděcí manévr začinil, že Maďar získal výhodu a předjel, čímž si zajistil vítězství v druhém závodě. Tým Janík Motorsport odjíždí s velkým obnosem bodů, které se pojí se ziskem druhé a třetí příčky v závodě.

Následující závodní víkend podniku Eset Cup se uskuteční v Německu, konkrétně na okruhu Lausitzring, na kterém se bude závodit již 28.-29. června.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tereza Chvílíčková)
Sdílejte na:
Zavřít