Ani nevím, jak se cítit, říká čerstvý šampion Hamilton

Ani nevím, jak se cítit, říká čerstvý šampion Hamilton

Britský závodník díky druhému místu v Austinu získal již dostatečný počet bodů, aby se s předstihem dvou závodů pošesté stal mistrem světa F1.

Lewis Hamilton říká, že zatím neví, jak se má vůbec cítit poté, co ve Velké ceně USA vybojoval svůj již šestý mistrovský titul ve Formuli 1. Svůj úspěch označil za “zcela mimo realitu”.

Britský závodník dojel v Austinu na druhém místě, když jej týmový kolega Valtteri Bottas připravil o šanci získat titul díky vítězství. Korunovaci šampionem už ale Fin nezastavil. Hamilton tak v počtu titulů předstihl Juana Manuela Fangia a přiblížil se Michaelu Schumacherovi na rozdíl jediného.

Na otázku, zda už mu aktuální úspěch dochází, Hamilton odpověděl: “Upřímně, ne. A nevím proč. Opravdu nevím proč. Jak se mám cítit, víte? Pamatuji si, jak jsem sledoval tenhle sport, když jsem byl mladší, vstal jsem, seběhl jsem dolů, moje nevlastní matka Linda, vždycky mi udělala sendvič se slaninou a pak jsme tam s taťkou seděli a sledovali velké ceny.

Je zvláštní sledovat je a vidět někoho v televizi a teď být tou osobou v televizi a dokázat něco jako velikáni, které jsem viděl v Ayrtonovi (Sennovi) a Michaelovi.

Je až neuvěřitelné, že tahle cesta, moje životní cesta mě dovedla do tohoto bodu, kdy jsem získal šestý titul. Ale já ani nevím, jak se mám právě teď cítit.”

V Austinu byli přítomni oba Hamiltonovi rodiče se svými protějšky. Jak Brit prozradil, bylo to vůbec poprvé, co všichni čtyři navštívili závod, v němž se stal šampionem.

”Mám tady celou rodinu,” řekl. “Nepamatuji si, kdy naposled můj nevlastní táta a moje nevlastní máma, můj táta a moje máma… Vlastně si nemyslím, že jsem je někdy předtím u (zisku) titulu měl.

Takže, prožít tohle s nimi a sdílet to s nimi, lidmi, kteří jsou jádrem toho, kým jsem a kteří obětovali všechno, co měli, abych mohl žít život, který dnes žiju, byl jsem opravdu hrdý, když jsem je všechny viděl usmívat se a mohl jsem to s nimi sdílet.”

Sdílejte na:
Zavřít