Alpine potvrdil diskuze s Ricciardem o místě v roce 2023

Alpine potvrdil diskuze s Ricciardem o místě v roce 2023

Šéf francouzského týmu Alpine, Otmar Szafnauer potvrdil, že jednal s Danielem Ricciardem ohledně jeho sedačky ve formuli 1 v sezóně 2023. Nebyli ale jediní. Ve hře o sedačku byl i Haas.

Loni v srpnu Ricciardo oznámil, že po dvou náročných sezónách opouští McLaren. O tom, kde, nebo zda bude vůbec závodit v sezóně 2023, nebylo jasné. Nakonec pro něj volná sedačka nezbyla a Australan byl tak vyřazen z dvacítky pilotů.

Krátce po konci sezóny 2022 podepsal smlouvu s Red Bullem, ke kterému se vrátil jako třetí jezdec. Letos tak pomáhá s vývojem vozu a s plněním marketingových povinností.

Volné místo ve stáji Alpine, které nechal po svém odchodu Fernando Alonso, zaplnil Pierre Gasly.

Szafnauer ale říká, že s Ricciardem komunikovali o návratu do týmu, pro který Ricciardo, ještě pod názvem Renault, v roce 2019 a 2020 závodil.

„S Danielem jsme mluvili, ale nakonec jsme vzali Pierra, když byl dostupný,“ řekl Szafnauer.

„Teď podepsal smlouvu s Red Bullem, ale myslím si, že je to fantastický závodní jezdec, je stále mladý a nepřekvapilo by mě, kdyby se v budoucnu vrátil k závodění.“

Ricciardo také komunikoval s Haasem, který měl volnou sedačku po Mickovi Schumacherovi. Americký tým si ale nakonec vybral Nica Hulkenberga.

Guenther Steiner, šéf Haasu, nevyloučil, že s Ricciardem nebudou komunikovat i letos.

„Je trochu brzy mluvit o jezdeckých změnách pro příští rok, takže se podíváme, jak na tom budeme letos s touto sestavou!“ sdělil Steiner.

„Určitě si s ním někdy promluvím, ale nemůžu nic slíbit, protože pokud naši dva kluci odvedou dobrou práci, myslím, že vím, kde stojím.“

„Každý bude chtít mluvit s Danielem. Rok volna, možná zase ví, co chce dělat, a bude zajímavý pro všechny v F1.“

„Letos máme nového jezdce, který pro tým odjel pouze dva závody, takže mu musím dát trochu šance!“

Ricciardo je tento týden zpět v paddocku formule 1, ovšem v barvách Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít