Alpine odhalil nový monopost pro sezónu 2024

Alpine odhalil nový monopost pro sezónu 2024

Francouzská stáj Alpine je již čtvrtým týmem, který odhalil svůj monopost pro nadcházející sezónu 2024. Spolu s monopostem formule 1 A524 tým představil i vůz pro šampionát WEC.

Alpine představil monopost A524 na základně týmu v Enstone. Vůz byl opět představen jak v tradiční modré barvě, tak i v růžové barvě titulárního sponzora BWT, kterou stáj použije v osmi závodech během nadcházející sezony. Testovací jízda 20. února poskytne týmu a jezdcům Pierru Gaslymu a Estebanu Oconovi první informace o tom, zda se podařilo vyřešit některé z problémů, které poznamenaly jejich sezonu 2023.

Po převratu ve vedení týmu v minulém roce pokračuje ve funkci šéfa týmu Alpine viceprezident pro motorsport Bruno Famin, který v průběhu sezóny 2023 nahradil Otmara Szafnauera.

Bruno Famin během představení nového monopostu řekl: „Je to určitě jedinečný okamžik, kdy jsou oba vozy A524 formule 1 a A424 Hypercar spolu se všemi jezdci v jedné místnosti. Oba projekty se připravují na rok 2024, který bude bezpochyby náročný a intenzivní. Vidět zde dnes oba skutečné vozy je důkazem veškeré tvrdé práce, kterou v zákulisí našich továren odvádějí tisíce našich talentovaných zaměstnanců ve Velké Británii a ve Francii. Všichni se velmi těšíme na pokračování tvrdé práce, která přinese jménu Alpine úspěch.“

Ve funkci technického ředitele zůstává Matt Harman, který věří, že tým vytvořil silný základ, na kterém může přidávat výkonnost po celý rok: „Přístup A524 byl agresivní, ale promyšlený v tom, že vytváříme širší prostor pro přidání výkonu vozu. Opravdu jsme se zaměřili spíše na to, co jsme se naučili než na výsledky. Projekt byl odvážný. Zaměřili jsme se na realizaci konceptů, které chceme do vozu přidat. Vybudovali jsme si silnou platformu, abychom mohli přidat výkon a stanovili jsme si cíle, které chceme splnit. Některé prvky jsme posunuli na hranici možností a v některých případech i za ni. To vše je v souladu s naším přístupem a přesně to, co jsme si stanovili, abychom dosáhli pokroku v tomto projektu na nejlepší možné úrovni.“

Sdílejte na:
Zavřít