Alpine dokončil prodej podílu americkým investorům

Alpine dokončil prodej podílu americkým investorům

Francouzská stáj Alpine dokončila prodej podílu v hodnotě 200 milionů eur (v přepočtu 4,9 miliard korun) skupině investorů ze Spojených států amerických. Mezi investory je i několik známých osobností.

Začátkem letošního roku bylo oznámeno, že společnost Otro Capital získala 24% podíl ve společnosti Alpine Racing Limited, čímž se hodnota francouzského týmu přehoupla přes hranici 800 milionů eur (v přepočtu 19,6 miliard korun).

Po dokončení transakce se spoluzakladatel a partner společnosti Otro, Alec Scheiner, stal členem představenstva Alpine Racing Ltd.

Investici společnosti Otro podpořily společnosti RedBird Capital Partners a Maximum Effort Investments, v jejichž čele stojí hollywoodský herec Ryan Reynolds, společně se spolumajitelem fotbalového klubu Wrexham a hercem Robem McElhenneyem.

V říjnu také Otro odhalil, že za investicí do formulového týmu stojí několik sportovních hvězd včetně Patricka Mahomese a Travise Kelce z týmu NFL Kansas City Chiefs, fotbalistů Trenta Alexandera-Arnolda a Juana Maty, golfistů Roryho McIlroye a boxera Anthonyho Joshuy.

Alpine tak doufá, že investice známých osobností zviditelní francouzskou stáj ve Spojených státech amerických a přitáhne další potenciální sponzory.

„To, co přinášejí, je především důvěra v projekt, což je velmi důležité,“ řekl pro Autosport šéf týmu Alpine Bruno Famin.

„Pokud do vaší společnosti investují lidé velké peníze, znamená to, že lidé mají důvěru a věří, že projekt bude fungovat. To je úplně prvotní věc a my jsme s tím velmi spokojeni.“

„A druhá věc, kterou přinesou, a ta je také velmi důležitá, je, že jsou velmi silní a velmi propojení s potenciálními partnery a sponzory a pomohou nám na tomto poli.“

„Už je to v plném proudu. Teď samozřejmě ještě nevidíme ovoce, protože to chvíli trvá, ale už to funguje. Nedošlo k žádnému zpoždění a všechno šlape od prvního dne.

Do představenstva společnosti Alpine byli rovněž zařazen generální ředitel Alpine Cars Philippe Krief a generální poradce Michaell Smith.

Sdílejte na:
Zavřít