Hollywoodské hvězdy investují do týmu Alpine

Hollywoodské hvězdy investují do týmu Alpine

Investorské skupiny Otro Capital a RedBird Capital Partners nyní vlastní 24% podíl v týmu Alpine. Jejich součástí jsou hollywoodské hvězdy Ryan Reynolds a Rob McElhenney.

Ryan Reynolds a Rob McElhenney společně se skupinou Otro Capital a RedBird Capital zainvestovali do týmu Alpine. Celkově se jedná o 200 milionů eur (skoro 4,8 miliard českých korun – pozn. red.). Díky této investici je momentálně stáj Alpine oceněna na více než 800 milionů eur (skoro 20 miliard českých korun – pozn. red.).

Ryan Reynolds a Rob McElhenney jsou kromě herectví známí také tím, že v roce 2021 převzali fotbalový tým Wrexham AFC. O tom pojednává populární dokument Welcome to Wrexham (Vítejte ve Wrexhamu) z dílny Disney+. Jejich vlastnictví týmu se stalo úspěchem, neboť Wrexham se vrátil zpět do Football League poté, co letos vyhrál National League. Ryan Reynolds kromě toho vede Maximum Effort Investments, jejíž součástí je herec Michael B. Jordan, a jeho spoluinvestoři již také mají do sportu nakročeno – RedBird Capital Partners je součástí Fenway Sports Group, která vlastní Liverpool FC a baseballový tým Boston Red Sox.

Alpine ohlásil, že Alec Scheiner, spoluzakladatel a partner Otro Capital, se stane členem představenstva Alpine Racing Ltd. „Formule 1 a Alpine jsou pro Renault Group strategickým majetkem. V posledních dvou letech jsme znovu zažehli Alpine, kapitalizovali jsme na jeho ikonickém sportovním A110 a posílili jej vstupem do formule 1, kde chceme bojovat o titul,“ prohlásil Luca de Meo, výkonný ředitel Renault Group. „Toto partnerství urychlí rozvoj týmu Alpine díky diverzifikaci příjmů a zvýšení hodnoty značky.“

„Tato asociace je důležitým krokem ke zvýšení naší výkonnosti na všech úrovních,“ dodává Laurent Rossi, šéf týmu Alpine. „Zaprvé, Otro Capital, RedBird Capital Partners a Maximum Effort Investments jako mezinárodní hráči s dobrými výsledky ve sportovním průmyslu přinesou své uznávané a odborné znalosti, aby posílili naši mediální a marketingovou strategii, která je z dlouhodobého hlediska nezbytná pro podporu našich sportovních výkonnů. Zadruhé, pravidelné příjmy investujeme do týmu, abychom dále urychlili náš Mountain Climber plán, zaměřený na nejmodernější zařízení a vybavení, pomocí kterého chceme dohnat špičkové týmy.“

Sdílejte na:
Zavřít