Alonso: V Barceloně budeme silnější

Alonso: V Barceloně budeme silnější

Španělský závodník Fernando Alonso slíbil fanouškům Ferrari, že jeho tým dorazí k druhé fázi testů ve španělské Barceloně v lepší kondici, než-li tomu bylo tento týden v Jerezu.

Ačkoli Fernando Alonso poslední den testů ve španělském Jerezu po několika krátkých jízdách v dopoledních hodinách zaznamenal nejrychlejší čas a zvítězil, Ferrari nemohlo být s průběhem testovacího období spokojeno, protože většinu času byl nový vůz v garáži, kde se pracovalo na nejrůznějších technických úpravách.

Zatímco veřejnost o výkonnosti Ferrari stále pochybuje, Fernando Alonso tyto spekulace vyvrátil a věří, že tým na nadcházející čtyřdenní testovací období do španělské Barcelony dorazí již v plné síle a bude se moci plně soustředit na pokrok a sbírání dat. „Cesta k prvnímu závodu do Austrálie je stále velmi dlouhá a my ve vývoji vozu můžeme stále pokročit,“ řekl dvojnásobný mistr světa.

„Pokrok v těchto čtyřech testovacích dnech byl opravdu velký, snažili jsme se vozu co nejvíce porozumět a nasbírat co nejvíce dat, nicméně bylo potřeba dlouhou dobu trávit upravováním auta, takže jsme se nemohli testování na trati věnovat takovou dobu, jakou jsme původně chtěli,“ řekl dále španělský závodník. „Již v loňském roce se nám poměrně dařilo při startech a zdá se, že toto bude naše největší zbraň i v roce letošním,“ nastínil závěrem Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít