Alonso stále věří v letošní titul

Alonso stále věří v letošní titul

Španělský závodník ztrácí na lídra šampionátu Sebastiana Vettela 89 mistrovských bodů, nicméně stále si pohrává s myšlenkou třetího titulu v dosavadní kariéře pilota Formule 1.

V průběhu tiskové konference v italském Madonna di Campiglio pilot Fernando Alonso prohlásil, že i nadále je tu šance na zisk třetího mistrovského titulu v jeho kariéře, další zářez do historických tabulek by si rád připsal ještě v sezóně letošní, ačkoli na lídra šampionátu Sebastiana Vettela ztrácí devětaosmdesát bodů. „Musíme se snažit získat co nejvíce vítězství a zároveň doufat, že Red Bull bude body pravidelně ztrácet, jen tak ještě udržíme šanci na mistrovský titul,“ řekl španělský pilot.

„Nemůžeme si dovolit říci, že titul je již ztracen. Není to jen kvůli tomu, že do konce letošního ročníku zbývá stále hodně Velkých cen, ale jsou tu milióny fanoušků, kteří nás pravidelně podporují a kteří touží po dalších úspěších. Budeme bojovat dokud stále bude matematická šance na zisk mistrovských vavřínů,“ pokračoval Fernando Alonso, dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006.

„Start do sezóny se nám opravdu nevydařil, zejména závod v Číně byl pro náš tým opravdu tragický, nedařilo se nám držet tempo s Red Bully ani McLaren, navíc nás ale pravidelně porážel i Mercedes či Renault. To je ale naštěstí již pryč a my se můžeme soustředit na tu lepší polovinu letošního ročníku, která je doufejme ještě před námi,“ řekl dále Španěl. „Ve Ferrari se cítím jako doma, rozhodně jsem v úplně jiném rozpoložení, než-li tomu bylo v roce minulém, jsem v týmu opravdu rád, nikdy jsem se necítil takto silný,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít