Alonso si po spackané kvalifikaci věří

Alonso si po spackané kvalifikaci věří

Fernando Alonso do zítřejší Velké ceny Belgie odstartuje z desáté příčky, i tak si ale před nadcházejícím závodem na okruhu Spa věří a připravuje se na boj o první příčky.

Dvojnásobný šampión královny motorismu nezvládl závěr třetí části kvalifikace a do závodu odstartuje až z desáté příčky. Z vývoje kvalifikačních jízd si ale nic nedělá, hlavním problémem prý bylo počasí a do zítřejšího závodu musíme s Ferrari počítat jako s jedním z aspirantů na zisk vítězství.

S výsledkem kvalifikace rozhodně nejsem spokojený, naštěstí se nyní nacházíme na okruhu, kde postavení z kvalifikace není tak důležité a odehrát se toho během jediného kola může opravdu hodně,“ řekl po kvalifikaci Španěl. Zejména sledovat vývoj počasí nad tratí bude velmi zajímavé a může to být jeden z rozhodujících okamžiků.“

Fernando Alonso dále poznamenal, že z výsledku zítřejšího závodu si příliš velkou hlavu nedělá. Věří totiž, že Velká cena Belgie bude pro jeho tým úspěšná.Špatně postavení v kvalifikaci není vinou týmu, byla to souhra okolností a také špatné počasí, které toto všechno zavinilo. Na zítřek se musíme dobře připravit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít